6 Haziran 2024 Perşembe
Ana SayfaManşetÖzelleştirmeye sunulacak taşınmazların imar planı değişiklikleri onaylandı..

Özelleştirmeye sunulacak taşınmazların imar planı değişiklikleri onaylandı..

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından önümüzdeki günlerde satışı planlanan bazı taşınmazların değiştirilen imar planları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararları onaylamasının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İmar planları değiştirilen taşınmazlar ve yeni imar planları şöyle:

  • İzmir Seferihisar’da denizkenarı, Galinos Mevkiinde bulunan 17 bin 677 metrekarelik Hazine arsasının planı ticaret-turizm, park ve yol olarak değiştirildi.
  • İzmir’de mülkiyeti Elektrik Üretim A.Ş’ye ait olan Arapçiftliği mevkiindeki yaklaşık 75 bin metrekarelik parsel ile BOTAŞ’a kayıtlı aynı ada içinde yer alan 4 numaralı parsel plan değişikliğiyle sanayi tesis alanı yapıldı.
  • Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü adına kayıtlı olup, özelleştirme kapsamında bulunan Denizli Acıpayam Akalan Mahallesi’ndeki toplamı 20 bin metrekareye yaklaşan iki parsel için de plan değişikliği onaylandı. Biri tarla, diğeri pancar kantarı olarak planlarda yer alan iki parsel, yeni planlamayla otogar, ticaret-turizm, konut alanı, trafo, park ve yol oldu.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’nun Aydın Kuşadası Soğucak’ta bulunan, Kuşadası Milli Parkı’nın hemen yakınındaki, kamuoyunda bilinen adıyla Güzelçamlı Emekli Sandığı Kampı da imar planı değiştirilen taşınmazlar arasında yer aldı. 50 bin 625 metrekare büyüklüğünde olan ve içinde 21 ev, 3 depo, 1 yemekhane ve bir gazino bulunan kamp alanının imar planı değiştirildi. Yeni planda söz konusu 455 ada 1 parsele ticaret-turizm alanı, günübirlik tesis alanı, trafo alanı, park ve yol kullanım kararı getirildi.

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI