9 Şubat 2023 Perşembe
Ana SayfaManşetÖİB, 4 ilde 7 taşınmazı özelleştiriyor..

ÖİB, 4 ilde 7 taşınmazı özelleştiriyor..

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB); 4’ü Gaziantep’te ve 1’er adet de Bursa, Muğla ve Ordu’da olmak üzere toplam 7 adet taşınmazı satış yöntemiyle özelleştirilecek.

İhaleler, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla yapılacak açık artırmayla sonuçlandırılacak.

İdarenin Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, özelleştirilecek taşınmazlar şöyle:

  • Bursa‘nın Karacabey ilçesindeki 8 bin 556 metrekarelik taşınmaz ile üzerindeki yapılar için de ihale düzenlenecek. Geçici teminat bedeli 1 milyon 500 bin lira olan ihalede son teklif verme tarihi 8 Aralık olacak.
  • Muğla‘nın Datça ilçesindeki yaklaşık 37 bin metrekare yüzölçümlü taşınmaz için 8 Aralık’a kadar teklif verilebilecek. İhale için geçici teminat bedeli 20 milyon lira olacak.
  • Gaziantep‘in Şehitkamil ve Şahinbey ilçelerindeki 4 taşınmaz ile Ordu‘nun Perşembe ilçesindeki bir taşınmazın özelleştirilmesi için son teklif verme tarihi 7 Aralık olarak belirlendi. İhaleler için geçici teminat bedelleri 500 bin lira ile 2 milyon lira arasında değişiyor.
RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
342 YAZI