2 Ekim 2023 Pazartesi
Ana SayfaManşetNef Vakfı’ndan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs..

Nef Vakfı’ndan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs..

Bireysel ve toplumsal zenginliklerin ortaya çıkması ve yaşatılmasına katkıda bulunma hedefiyle 2015 yılından günümüze çok sayıda farkındalık çalışmasına imza atan Nef Vakfı, öğrencilerin eğitim hayatına bu yıl da yüksek öğrenim burslarıyla destek oluyor. Başvurular, www.nefvakfi.org üzerinden  1–14 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

2015 yılından günümüze; insanlığa sosyal, kültürel, çevresel ve ekonomik fayda sağlayarak, daha iyi bir toplum oluşması amacıyla farkındalık faaliyetlerine devam eden NEF Vakfı, devlet üniversitesi öğrencilerine ‘Yüksek Eğitim Bursu’ vererek, gençlerin geleceklerine ışık tutuyor.

Burs başvuruları 1 – 14 Ekim tarihleri arasında www.nefvakfi.org adresinden online olarak yapılabilecek.

İyi bir toplumun ancak iyi eğitimle yaratılabileceğine inanan NEF Vakfı, Türkiye genelinde devlet üniversitesinde okuyan öğrencilere 10 ay boyunca kesintisiz olarak sunduğu burs ile ‘Verdiğimiz kadar zenginiz, varlığımız kadar değil’ misyonuna da katkıda bulunuyor.

Yüksek öğrenim öğrencilerinin burs başvurusu yapabilmeler için gerekli olan kriterler şöyle:

  • TC. vatandaşı olmak,
  • Disiplin cezası ve adli sicil kaydının olmaması,
  • Burs süresince eğitime devam ediyor olmak,
  • Başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak,
  • Aile aylık gelirinin asgari düzeyde veya altında olması,
  • Ara sınıfta okuyan öğrenciler için genel başarı ortalamasının 4 üzerinden en az 2,0 olması ve bir üst sınıfa geçiş hakkına sahip olmak,
  • Önlisans ve lisans bölümlerinde devlet üniversitesinde örgün eğitime veya özel/vakıf üniversitelerinde yüzde 100 başarı bursu ile eğitime devam etmesi olarak belirlendi.

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
354 YAZI