MESA Bodrum Demirbükü’nde yaşam başladı

0

Villa etabında teslimlerin bu yaz yapıldığı MESA Bodrum Demirbükü projesinde yaşam başladı. Bu etaptaki villaların tamamına yakınının satışı gerçekleştirildi.

48 adet villanın tümünde, deniz manzarasının tadını sadece ev sahiplerine ait bir havuzda çıkarma ayrıcalığı da sunuluyor. Cam ağırlıklı tasarlanan ön cepheler nefes kesici koyun maviliğini villaların içerisine kadar taşıyor. Dört mevsim boyunca yeterli düzeyde ışık alan villalarda yerden ısıtma özelliği de bulunuyor.

Tüm dairelerin deniz manzarasına sahip olduğu projede, 200.000 metrekarelik arazinin 130.000 metrekaresi yeşile ayrıldı. Projeye özel geliştirilen yazılım sayesinde arazideki zeytin ve çam ağaçlarının konumu belirlendi, yapılar ağaçların ve bitki örtüsünün konumuna uygun olarak yerleştirildi.  Arazide bulunan zeytin ağaçları inşaat sonunda arazi içindeki konumlarına yeniden yerleştirilmek üzere farklı bir alana taşındı, böylece zarar görmelerinin önüne geçildi. MESA, her projesinde olduğu gibi bu özel projesinde de projenin yer aldığı bölgenin florasına uygun olarak peyzaj mimarisine hayat verdi. Çam ormanının içinde küçük, romantik bir yolculuğun ardından varılan projede Demirbükü koyunun doğasına ve dokusuna uygun sandal, zeytin ve sakız ağaçlarına, kızılçama, serviye ve kocayemişe yer verildi.Farklı kotlardaki havuz terasları çevresinde bulunan bu ağaçlar sayesinde ister güneş ister ağaç gölgeleri altında dinlenirken doğa ile bütünleşmek mümkün.

Proje genelinde biri sahil bölgesi diğeri sosyal merkezde olmak üzere iki adet havuz yer alıyor. Özgün tasarım detaylarıyla oluşturulan havuzlar, etrafındaki farklı çam ağacı türleri ile doğa ile bütünleşmiş bir atmosfer sunuyor. 281 metrekare olan sahil havuzu denize çok yakın bir mesafede konumlandırılırken havuzun tasarımında hem form hem de malzeme seçiminde doğal ortam özellikleri gözetildi. MESA Bodrum Demirbükü’nün 19 bin metrekarelik iddialı sahil alanı bu yaz itibariyle dışarıdan da misafirlerini ağırlamaya başladı.

2.5 kilometre uzunluğundaki koşu ve yürüyüş parkuru, günlük yürüyüşlerin tabiatın kalbinde gerçekleştirilmesine imkan tanırken bu nadide yaşam alanında çeşitli organizasyonlara ve aktivitelere ev sahipliği yapacak sahil tesisi ile villalar arasındaki yoğun yeşil alan, herhangi bir gürültünün konutlara ulaşmasını engelliyor. Projede günün her anında yaşamınızı kolaylaştıran asistan hizmetleri, aktivite takvimi hazırlanması, restoran rezervasyonlarının yapılması, sadece kişiye özel kara ve deniz yolu ulaşımına ek hava yolu ulaşımı ile de lüks ve benzersiz bir yaşam MESA farkıyla sunuluyor.

MESA tarafından “en iyi”yi hayata geçirmek üzere tasarlanan projede ayrıca Dereköy Lokantası’nın yaratıcılarının hayat verdiği Naru da Haziran itibariyle restoran ve sahil işletmesi olarak hizmet vermeye başladı. Naru’nun mutfağı İstanbul’da önde gelen restoranlarda ExecutiveChef ve yurtdışında Michelin Yıldızlı restoran deneyimine sahip iki başarılı şef Kerem Uztürkve Tolga Hellaç’a emanet edildi. Türk / Akdeniz mutfağının hakim olacağı restoranda mevsimsel taze ürünlere göre menü sürekli yenilenecek.Deniz mahsullerinin ağırlıkta olduğu sunumların yanı sıra taş fırında hazırlanan lezzetler de menüde yerini aldı. Yine yerli şarap üreticilerinin ön planda olduğu geniş şarap menüsünün yanı sıra yerel otlar ve meyvelerle hazırlanan kokteyller de Naru’nun menüsünde lezzet severleri bekliyor. Sadece proje sakinlerini değil dışarıdan misafirleri de ağırlayanNaru haftanın yedi günü 10.00 – 01.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Otopark ve vale hizmetinin bulunduğu Naru’ya aynı zamanda deniz yoluyla ulaşım da mümkün.

Farklı metrekare seçenekleri olan toplam 196 rezidans; özel girişleri, geniş terasları, estetiği işlevsellikle bütünleştiren iç mimarisi, müstakil villa hissi veren tasarımı ve her birini çevreleyen sonsuz yeşiliyle bambaşka bir hayatın müjdecisi.

Torba’ya 3 dakika, Göltürkbükü’ne 8 dakika, Bodrum Merkez’e 10 dakika ve Yalıkavak’a 15 dakika mesafede yer alan MESA Bodrum Demirbükü, Milas-Bodrum Havalimanı’na 35 dakikalık ulaşım mesafesinde yer alıyor. Proje, Bodrum’un en büyük marinaları olan Yalıkavak Marina’ya 13 deniz mili, D-MarinTurgutreis’e 19 deniz mili, Milta Bodrum Marina’ya ise 30 deniz mili uzaklıkta bulunuyor.
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin