Mert Boysanoğlu: “Yeni projelerde fiyatlar yüzde 10-15 artacak”

Mesa Çubuklu 28 projesinin lansman toplantısının ardından emlakdream.com Yayın Yönetmeni Ayla Özer’e projenin detaylarını anlatan MESA Yönetim Kurulu Üyesi Mert Boysanoğlu sektördeki durgunluğa da değinerek konut alıcılarına "2019'un ilk çeyreğinden sonra yeni projelerde fiyatlar yüzde 10-15 artacak. Şimdi alsınlar kâra geçsinler" şeklinde mesaj gönderdi.

0

Gayrimenkul sektöründe 50 yıldan bu yana nitelikli yaşam alanları hayata geçiren MESA; Anadolu Yakası’nın en güzel yerlerinden Beykoz Çubuklu’da MESA Orman projesinden sonra ikinci projesi olan MESA Çubuklu 28 projesini hayata geçiriyor.

Bölgeye katma değer sağlayacak, az katlı ve özgün mimarisiyle ayrıcalıklı bir yaşam fırsatı daha sunan Mesa Çubuklu 28 projesinin lansman toplantısının ardından MESA Yönetim Kurulu Üyesi Mert Boysanoğlu emlakdream.com Yayın Yönetmeni Ayla Özer’e projenin detaylarını anlattı.

Açıklamalarında konut sektöründeki durgunluğa da değinen Boysanoğlu 2019’un ilk çeyreğinden sonra yeni projelerde fiyatların yüzde 10-15 artacağına dikkat çekerek konut almayı düşünenler için “Şimdi alsınlar kâra geçsinler” dedi.

Çubuklu 28 projelerinde inşaatın yüzde 50’sini tamamladıktan sonra satışlarına başladıklarını söyleyen Mert Boysanoğlu; proje ulaşım olarak çok avantajlı  5 dakikada köprünün girişine ulaşılabilindiği gibi  İstinye’ye gitmek için arabalı vapura binip 3 dakikada gidilebilindiğini söyledi. Manzara olarak bir tarafın orman diğer tarafın deniz olduğunu ifade eden Boysanoğlu “Proje alıcı için iyi bir fırsat. 80 konutlu butik bir proje. Daire tipleri birbirinden çok farklı seçenekler sunuyor” dedi.

Örnek dairesinin de hazır olduğu projelerinde konut alıcılarının kullanılan malzeme kalitesini de görme imkânına sahip olduğunu belirten Boysanoğlu metrekare fiyatlarının 11 bin ile 16 bin lira arasında değiştiğini, projede dairelerin bir çoğunun deniz manzaralı olduğunu, sosyal tesisler içinde yüzme havuzu, spor salonu, saunası olduğunu söyledi.

Sektöre güveniyoruz…

Bu dönemde hızlı satış gerçekleştirdiklerini ifade eden Mert Boysanoğlu; Çubuklu 28’de lansmana kadar yüzde 30 satış gerçekleştirdiklerini, Mesa Orman’ın yüzde 48’inin satıldığını, Bodrum’da mayıstan itibaren bugüne kadar 64 reel satış gerçekleştiğini aktararak “Devamının da geleceğine inanıyoruz, sektöre güveniyoruz” açıklamasında bulundu.

İnsanların Türkiye’de çok günlük yaşadıklarını ifade eden Mert Boysanoğlu; “Bu pisikozdan kendimizi çıkarmamız lazım. Kur artışı günlük yaşanan şeyler. Konut yatırımı dediğiniz çoluğunuza çocuğunuza kalan bir iş. Günlük artışlarla 15 yıllık bir yatırımın prodüksiyonun yapmamanız lazım. İkincisi, Türkiye’de çok geç olan bir olay oldu. Türk lirası koruma kanunu. Bizim Türkiye’de Türk para birimini öne çıkarmamız lazım. Satışlar da da kiralarda da dolarla işlem yapmanın durdurulması lazımdı. Geçte olsa oldu” dedi.

“Yurt dışında hızlanıyoruz”

Özbekistan pazarı ile uzun zamandır ilgilendiklerini ifade eden Mert Boysanoğlu “Geçtiğimiz hafta 340 bin metrekare işi bağladık. Bunun arkası gelecektir. Özbekistan’ın çok genç nufusu var ve nüfusun hemen hemen hepsi eğitimli. Hedefimiz 5-6 yıl orada kalmak. Konut, altyapı, kanal, okul, hastane her şeyi yapacak kabiliyete ve 50 yıllık birikime sahibiz. Özbekistan’da uzun süreli yatırımcı olmayı hedefliyoruz. Polonya yatırım yaptığımız yer devam ediyoruz. 150-200 daireli butik projeler yapıyoruz. 2 yıl içinde satıyoruz. Kendi arsamız olmasına rağmen parayı  bankadan hak ediş olarak alıyoruz. Sistem bu. İnşallah Türkiye’de de aynı sistem kurulur. Türkiye’nin ihtiyacı olan sistem bu” şeklinde sözlerine devam etti.

“Türkiye’de ve dünyanın her yerinde inşaat içinde risk barındıran bir iştir. Türkiye’de 50 bin lira sermayeyle hemen bir iş yapabiliyoruz. Bir kuaför belgesi alamazsınız ama inşaat belgesi diye bir şey yok, devletin buna bir düzen getirmesi lazım. Önümüzdeki dönemde de Çevre ve Şehircilik Bakanı’mız Sayın Murat Kurum’un bu konulara değineceğini buralarda belli sermaye şartları belli kriterler getireceğini ve herkesin müteahhit olamayacağını düşünüyorum.”

“Dolar kuru belli seviyeye oturdu”

Boysanoğlu; “Türkiye’de işi dolarla olan da olmayan da kuru çok takip ediyor. Dolar kuru belli seviyede olmasından sonra insanlar doları bozdurup mülk alacağına inanıyorum. Maliyet artışları konut fiyatlarına yansımadı. 2019’ün ilk çeyreğinden sonra yeni projelerde fiyatlar yüzde 10-15 artacak” açıklamalarıyla birlikte sözlerini tamamladı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin