Körfez ülkeleri Karadağ’ı radarına aldı..

0

Dünyanın en yüksek binası olan Dubai’deki Burç Halife’de, 13 Temmuz Karadağ’ın (Montenegro) bağımsızlık günü olması nedeniyle dev Karadağ bayrağı yansıtıldı.

Kutlamaları, Karadağ Dubai Büyükelçiliği ile Türkiye’de de yatırımları bulunan dünyanın önde gelen gayrimenkul şirketlerinden Emaar organize etti.

Yayınladığı bir kutlama mesajı ile Karadağ’ın bağımsızlık gününü tebrik eden Dubai Emiri Şeyh El Maktum, haziran ayında Karadağ’ın Dubai büyükelçisini davet ederek iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi yönünde mesajlar vermişti. Öncesinde de nisan ayında Karadağ Kültür Bakanı Aleksandar Bogdanović Abu Dabi Kültür Zirvesi’ne davet edilmiş ve 2020 Expo Dubai’de Karadağ, ulusal pavilyonu ile yer alacağı duyurulmuştu.

Körfez yatırımcısının uzun zamandır Karadağ’ı inşa etmek konusunda gönüllü olduğu biliniyor. Özellikle sahil şeridinin en büyük şehri Bar’da içinde ticari liman, yat limanı ve birçok turistik tesisin yer aldığı ‘Porto Bar’ın yükleniciliği için Karadağ hükümetinin körfez yatırımcıları ile görüşmeler içinde olduğu biliniyor. Burç Halife’de gerçekleştirilen bu gösteri liman şehri Bar’ın inşası konusunda Emaar’ın bir adım önde olduğu yorumlarına sebep oldu.

Yatırımcı, gittiği yere kendi müşterisini de getiriyor..

Karadağ hakkında bilgi veren, gayrimenkul yatırımcısı ve Mirnadom Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Şahin, “Azerilerin yapımı halen devam eden yaklaşık 3 milyar Euro’luk dev Porto Novi projesi sayesinde birçok Azeri Karadağ’a hem gayrimenkul hem de ticari yatırım yapıyor. Benzer hareket şimdi de Körfez bölgesi için oluşuyor.” dedi. Dünyanın her yerinde yatırımcıların  gittiği ülkeye kendi müşterisini de götürdüğüne dikkat çeken Şahin, “Azerilerde eğilim böyle oldu. Şimdi de hareketlilik Körfez’den geliyor. Karadağ yakında Arap ilgisine mazhar olacaktır. Nitekim Ruslar, Türkler ve Azeriler gibi Körfezdeki insanlar da emlak satın alma yoluyla Karadağ’da oturum izni almak için hala bir alt limit olmadığını keşfetti. Ve herkes bu ülkenin 2-3 sene içerisinde Avrupa Birliği’ne gireceğini biliyor.” dedi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin