7 Temmuz 2022 Perşembe
Ana SayfaVideolarBasın ToplantılarıKasr-ı Âlâ projesi görücüye çıktı

Kasr-ı Âlâ projesi görücüye çıktı

Türkiye pazarında büyüme kararı alan Omran Holding, ilk büyük konut projesi Kasr-ı Âlâ’yı Çengelköy’de hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Proje geliştirmesi Bekataş Yapı A.Ş. tarafından yapılan ve Omran Holding çatısı altında
faaliyet gösteren Omran İnşaat tarafından inşa edilecek lüks konut projesi ‘Kasr-ı Âlâ’,
6 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek.
Kasr-ı Âlâ projesinde konutların 2019 yılı Ağustos ayında teslim edilmesi öngörülüyor.
Omran İnşaat AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmad Salehi, projenin tanıtım toplantısında farklı ülkelerde inşaat, enerji gibi pek çok alanda faaliyet gösterdiklerini söyledi.
Türkiye pazarında da büyüme kararı aldıklarını anlatan Salehi, “Mühendislik ve danışmanlık hizmeti vermek amacıyla 2004 yılında Afganistan’da kurulduk. Altyapı, üstyapı, enerji, madencilik projelerindeki başarılı işlere imza attık. 2010 yılında bünyemizdeki diğer şirketlerle beraber holdingleşerek hali hazırda devam eden projelerinin yanı sıra Afganistan, Dubai ve ABD başta olmak üzere pek çok ülkede 110’nun üzerinde projeyi tamamlayarak teslim ettik.” dedi.
“Kasr-ı markasıyla başka projelerimiz de olacak”
Salehi, Türkiye’deki yatırımları için Omran İnşaat’ı bünyelerine kattıklarını aktararak, “Kentsel dönüşüm, lüks konut üretimi üzerine yoğunlaşmak üzere 2014 yılında Türkiye’de faaliyete başladı. Gerçekleştirdiği yüksek ihracat ile Türk malzemelerinin dünyada hak ettiği değeri bulmasına yardımcı olmaya devam eden Omran İnşaat’ın Türkiye’de hayata geçirdiği ilk konsept projesi de ‘Kasr-ı Âlâ’ adıyla hayat buluyor. Bundan sonra bölgede bu sene başlayacağımız başka projelerimiz de olacak. Lüks yaşam alanları inşa edeceğiz ve projelerimizde ‘Kasr-ı’ markasıyla büyüyeceğiz. ‘Kasr-ı Âlâ’, lüks ve konforlu bir yaşam sunan çok özellikli bir proje olarak hayata geçiyor. Bu proje yüksek prim potansiyeliyle de yatırımcıların dikkatini çekiyor. Diğer projelerimizi de aynı konseptte lüks yaşam alanları olarak inşa edeceğiz.” diye konuştu.
“Fiyatlar 1 milyon liradan başlıyor”
Omran Holding Satış ve Pazarlama Müdürü Salih Yeşilyurt da projenin 200 milyon TL yatırımla hayata geçtiği bilgisini verdi.
Yeşilyurt, az katlı butik bir proje hayata geçireceklerini dile getirerek, “Aile yaşamına uygun olarak planlanan ve 75 dairenin bulunduğu proje 6 bin metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. 5 blokta 2+1, 3+1, 4+1 ve çatı ile bahçe dublekslerden oluşan ve daire büyüklükleri ise 80 metrekare ile 300 metrekare arasında değişen projemizi lansmana özel yüzde 15 indirimle satışa sunuyoruz. Dairelerin metrekare fiyatları 12 bin 500 TL’den, daire fiyatları ise 1 milyon TL’den başlıyor. 2+1’ler 1 milyon 400, 3+1’ler 1 milyon 600, 4+1’ler ise 2 buçuk milyon liradan başlıyor. Şirket bünyesinde ödeme kolaylıkları bulunduğu gibi, ileri dönemde banka kredisi kullanma imkanı da sunuyor olacağız.” şeklinde konuştu.
Projeye yoğun ilgi olduğunu vurgulayan Yeşilyut, “Konutların yüzde 40’ı ön talepte kapandı. Şirket bünyemizde vadelendirme yapıyoruz. Bundan dolayı banka kredisine çok ihtiyaç olmayacak. Ancak diğer projelerde banka kredisi kullandıracağız. Görüşme içinde olduğumuz bankalar var.” dedi.
“Büyük çaplı projeler yapacağız”
Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram ise bundan sonra İstanbul’un değerli
bölgelerinde ve özellikle de Boğaz çevresinde nitelikli büyük çaplı projeler üreteceklerini kaydetti.
Bayram, özellikle Çengelköy, Üsküdar ve Beykoz ilçelerinde proje yapacaklarını dile getirerek, “Yurt dışında da ortak projeler yapıyoruz. Türk ihracatına da önemli katkılar sunmak istiyoruz. Müşterilerin yüzde 90’ı Türk. O yüzden projeleri de Türk aile yapısına göre yapıyoruz. Bunun dışında yabancı müşterilerimiz de var. Otel yapmayı da düşünüyoruz ancak daha sonra. Ayrıca 3 projemize de bu yılın içinde başlamayı planlıyoruz. Projenin arsası da kat karşılığı. Hafriyat başladı. Bitirme sigortamız da bulunmakta.” değerlendirmesin yaptı.
Kasr-ı Âlâ projesi
Eğimli çatı, geniş saçaklar ve cumbalar gibi Türk mimarisinin günümüze bir yansıması olarak tasarlanan proje, çağdaş mimari ile harmanlanarak inşa edilecek.
Projede kafeler, 2 adet kapalı yüzme havuzu, sauna-SPA, çocuk oyun parkları,kapalı çocuk oyun alanı, gezi alanları, kapalı otopark,7/24 güvenlik, gibi sosyal alanlar ve hizmetler de bulunacak.
Projenin konumu
Boğaz manzarasına sahip projenin yüzde 85’i yeşil alana ayrılırken, site içerisine araç girişi olmayacak.
Kasr-ı Âlâ, sahile 1, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 2,5, FSM Köprüsü’ne 8, Marmaray’a 5, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 32, Atatürk Havalimanı’na 27,5 ve Boğaziçi Kandilli Rasathanesi’ne 1,5 kilometre uzaklıkta yükselecek.
Lansmana özel yüzde 15 indirim
Projede lansmana özel yüzde 15 indirim ,şirket bünyesinde vadeledirme ve All Risk bitirme sigortası bulunmakta.
Şirket, Çengelköy bölgesinde üç projede toplam değeri 700 milyon lira olan yatırım yapacak. Şirketin ayrıca Üsküdar ve Beykoz’da da projeleri olacak
RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
318 YAZI