Kartal’daki riskli yapıların yıkımı devam ediyor

0

6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun uyarınca, Kartal Belediyesi tarafından; ilçede riskli yapı raporu alınan binaların yıkımına devam ediliyor.

Koronavirüsle mücadeleye yönelik alınan önlemler kapsamında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında çalışmalarına devam eden Kartal Belediyesi, ilçe genelinde yaptığı çalışmalar kapsamında tespit edilen 2 riskli binanın daha yıkımını gerçekleştirdi.

Yukarı Mahalle Belediye Caddesi üzerinde yer alan biri 2, diğeri 5 katlı olmak üzere kentsel dönüşüm kapsamında riskli yapı olduğu belirlenen iki binanın yıkımı sırasında, Kartal Belediyesi Zabıta ve Sivil Savunma Müdürlüğü ile Kartal Emniyet Müdürlüğü ekipleri de hazır bulundu.  Ekipler tarafından gerekli önlemler alınarak yıkımdan önce olası bir kaza durumuna karşı çevredeki iki yapıda bulunan vatandaşların dışarı çıkması sağlandı. Yıkım sırasında ise tazyikli su ile oluşabilecek tozun önüne geçildi.

“70 Binin Üzerinde Canımızı Deprem Tehdidinden Kurtardık”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Ülkenin deprem gerçeğini dikkate alarak ilçemizdeki çarpık ve sağlıksız yapılaşmanın önüne geçmeyi, tüm konutların, kamu yapılarının depreme dayanıklı hale getirilmesini hedefliyoruz. Bu doğrultuda Kartal Belediyesi olarak 6306 sayılı yasaya göre riskli yapı raporu almış ancak yasal süre içinde yıkılmamış binalar ile sahipleri tarafından ilgilenilmeyen metruk binaların yıkımı için özellikle sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonlarına yoğunlaştık. Yapılan yıkım çalışmaları ile 70 binin üzerinde canımızı deprem tehdidinden kurtardık. İlçemizde hem çevre ve çocuklarımız için tehlike oluşturan metruk binaların hem de deprem riski altındaki yapıların yıkımına aralıksız devam edeceğiz.” 
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin