Kartal, yeni bir meydana kavuşuyor

Cevizli Meydanı'nda geri sayım başladı..

0

Kartal Belediyesi tarafından toplam 11 bin metrekarelik alanda düzenlenen Cevizli Meydanı yakında vatandaşların hizmetine girecek.

Projenin bir an önce tamamlanarak hizmete girmesi için belediye ekiplerinin haftanın yedi günü özverili bir çalışma içinde olduklarını belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, meydanın 5 bin metrekarelik kısmının yeşil alan olduğunu, yaklaşık 400 metrekarelik bir alanda yer alan süs havuzu ise granit kaplama ve ebatlı kayrak taşından oluştuğunu, Cevizli Meydanı’nda 800 metrekarelik ahşap zeminli bir amfinin yanı sıra 2 bin metrekarelik çatı bahçesi, ahşap oturma duvarları, dinlenme alanları ve kent mobilyalarının da bulunacağını söyledi.

500 metrekarelik bir alana sahip 2 çocuk oyun alanında temalı oyun grubu, çift ahşap tahterevalli, figürlü ahşap zıp zıp ve ahşap gondol salıncak yer alıyor.

Projenin ilk aşaması olan “meydan ve park” kısmında sona yaklaşılırken, projenin ikinci aşaması olan “kültür merkezi ve yüzme havuzu” kısmında ise çalışmalar devam ediyor. Proje tamamen bittiğinde, ilk aşamada yer alan yeşil alanlar ve meydana; yarı olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı salonlar, sergi ve fuaye alanları, kütüphane, kafeterya, revir, kurs birimleri, spor salonu, otoparklar, tuvaletler ve teras da eklenmiş olacak.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin