16. İstanbul Bienali “7. Kıta” temasıyla 14 eylülde başlıyor

0

Eylül ayı içinde, hem16. kez düzenlenecek olan İstanbul Bienali hem de Comtemporary İstanbul art arda kapılarını açarak sanatçıları, sanatseverleri ve sanat profesyonellerini bir araya getirerek İstanbul’u bu ay çağdaş bir sanat şehrine dönüştürecek.

14 eylül cumartesi günü başlayacak olan İstanbul Bienali bu sefer yepyeni bir mekânda, İstanbul Mimar Sinan Resim Heykel Müzesi’nde düzenlenecek. Bienal süresi boyunca Büyükada ve Pera Müzesi’nde de sergi ve etkinlikler olacak.

Sponsorluğunu Koç Holding’in üstlendiği ve girişlerin ücretsiz olacağı 16. İstanbul Bienali 10 kasım 2019 tarihine kadar devam edecek.

Teması “7. Kıta” olarak belirlenen bienal, insanların sebep olduğu çevre kirliliğine odaklanacak.

7. Kıta nedir?

Çevreci bilim insanları, okyanuslarda biriken ve her geçen gün giderek büyüyen plastik atık yığınlarına 7. Kıta ismini veriyor. Sadece Pasifik Okyanusu’nda Türkiye’nin 5 katı büyüklüğünde plastik atıklarının biriktiği belirtiliyor.

Bienale katılacak olan yerli ve yabancı sanatçılar 7. Kıta temasının oldukça acil ve önemli olduğu konusunda hemfikir olduklarını beyan ediyorlar.

Bienal nedir?

Ekseriyetle kültürel veya sanatsal faaliyetler için kullanılan ve Fransızca kökenli bir terim olan Bienal, iki yılda bir düzenlenen etkinliklere verilen bir addır.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin