Kamuya ait sosyal tesislerde fiyatlar güncellendi

0

2019 yılı içinde kamuya ait sosyal tesislerde geçerli olacak yeni ücret tarifesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni fiyatlar 1 şubat 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Buna göre bu yıl kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden yararlanacak kurum personelinden bu yıl alınacak asgari bedeller, tebliğde belirlenen özellikleri taşıyan tesislerde yemek ücreti olarak kişi başına günlük 16.30 lira ile 24.40 lira arasında, konaklama bedeli ise 7 lira ile 12.20 lira arasında uygulanacak.

1 Temmuz ile 15 Ağustos döneminde konaklama ücretleri konutun türüne göre 11.10 lira ile 12.20 lira arasında değişecek.

Buzdolabı, televizyon ve klima için ekstra ücret alınacak

Konut veya bağımsız bölümde buzdolabı bulunanlarda günlük en az 4.10 lira, televizyon bulunanlarda günlük en az 4.10 lira ve klima bulunanlarda günlük en az 5.80 lira konut başına ilave bedel alınacak.

Kaplıca, hamam ve sauna ücretlerine de ayarlama yapıldı

Hamam, sauna ve kaplıcalardan bir saatlik yararlanma karşılığı kişi başına en az 15.10 lira ödenecek.

Kreş ve çocuk bakım evlerinde ücretler güncellendi

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve çocuk bakım evlerine kabul edilecek devlet memurlarıyla diğer kamu personelinin her çocuğu için aylık bakım ücreti asgari 220 lira olarak tespit edildi. Belirlenen asgari aylık ücretlerin kreş ve çocuk bakım evi hizmetlerinin karşılanmasında yeterli olmadığı durumlarda kurum ve kuruluşlar, belirlenen ücretin üzerinde bedel tespit etmeye yetkili kılındı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin