Kalamış Yat Limanı’na verilen imar iznine tepkiler büyüyor

Kalamış Yat Limanı'nın yapılaşmaya izin verecek şekilde özelleştirilmesi kararına itiraz olarak karşı bölge halkı tarafından başlatılan imza kampanyasına katılım sayısı 112 bini geçti.

0

Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından 15 bin metrekare imar izni de verilerek 36 yıllığına özelleştirmeye çıkarılacak olan Kalamış Yat Limanı ihalesi için bölge halkının imarın önünü açan karara itiraz ederek seslerini duyurmak adına başlattıkları imza kampanyasına katılım çığ gibi büyüyor. Kadıköy Fenerbahçe’nin sembolü haline gelen Kalamış Yat Limanı’na verilen imar iznine karşı başlatılan ve change.org internet sitesi üzerinden devam eden imza kampanyasına katılım kısa bir sürede 112 bini aştı.

Kadıköy Belediyesi de imar kararına itiraz ediyor

Kadıköylüleri duyarlı olmaya ve imza kampanyasına destek vermeye çağıran Kadıköy Belediyesi yetkilileri; bilirkişi heyeti tarafından olumsuz görüş bildirilmesine rağmen sahile 15 bin metrekarelik imar izni verilerek yapılacak özelleştirmenin vatandaşların sahili kullanamayacak olmaları anlamına geldiğini belirterek Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun imarlaştırmayla ilgili verdikleri karara yasal yollardan itiraz edeceklerini söylediler.

Kaynak: www.gazetekadikoy.com.tr
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin