“İstanbul’un Bakanlığa, Kanal İstanbul’un da Belediyeye İhtiyacı Var..!”

Gayrimenkul proje geliştirme, pazarlama ve satış konusunda sektörün danışılan deneyimli ismi Bilge Özdemir; İstanbul için gündem yaratacak önerilerini emlakdream.com ile tekrar gündeme taşıyor...

0

Bilge Özdemir; İstanbul Bakanlığı ve Kanal İstanbul Belediyesi öneriyor..

İSTANBUL BAKANLIĞI KURULMALI;
 
İstanbul’un adım adım yaklaşan büyük depreme hazırlanması için, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne “İstanbul Bakanlığı” öneriyorum.
 
Çünkü, İstanbul ve Marmara Bölgesi tarihi, ekonomik, turizm, sanayi, ticaret , eğitim, nüfus yapısı ile büyük deprem tehdidi altında.
 
İstanbul ve Marmara özelinde koordinasyonu sağlayacak “bakanlık“ bütçe ve kabiliyeti ile sürece verimlilik, hız kazandıracaktır.
 
İstanbul’da görev yapacak “İstanbul Bakanlığı“ İstanbul’u “Büyük İstanbul – Marmara Depremine“ hazırlayacaktır.
 
KANAL İSTANBUL İÇİN KURUCU BELEDİYE YAPILANDIRILMALI ;
Kanal İstanbul güzergahı içinde kalan “Küçükçekmece – Başakşehir – Arnavutköy ilçelerinden geçen sınırların “Kanal İstanbul ve kanal kentler“ sınırlarına terk edilmesi gerekliliğine inanıyorum.
 
Kurucu Belediye ile 3 farklı ilçe koordinasyonu, tek elde toplanabilecek yetkililer işlemlerde hız ve kontrol sağlayabilecektir.
 
Kanal İstanbul kent uygulaması ülkemizde geliştirilecek kent modellerinde Kurucu Belediye anlayışının gelişmesine vesile olabilecektir.
 
Kurucu Belediye, bugünün ve yarının tüm ihtiyaçlarını tespit ederek kanal güvenliğinden; kent güvenliğine; kanal temizliğinden;kent temizliğine tüm kent hizmetlerini ve ticari hayatı planlayacak, ihalelerini yapacak ve denetleyecektir.
 
Master Kanal Kentler alt yapı, yollar, ulaşım ağları, sanat eseri çalışmaları bugünden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte kurucu kent Belediyesi ile koordinasyon içinde yürütülebilecektir.
 
Bilge ÖZDEMİR
Management Partner of CuEngine 3D OnLine Project Sales Platform
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin