İskenderun 5 Yıldızlı Hilton’una Kavuşuyor..

0

120 milyon dolarlık maliyetle yapımı devam eden Hilton İskenderun'da kapıların açılması için geri sayım devam ediyor. İç mimarisi ve dekorasyonu için özenle çalışan ekip yöresel farklılıkları da bu projeye yansıtacak. Kısmi açılışın bu ay içinde olması için gayret gösterilirken, beş yıldızlı otelin tümüyle yılbaşında hizmete gireceği belirtiliyor. 200 odalı otelin içerisinde restoranlar, fast food zincirleri, Türk hamamı, sauna, havuz, SPA da yer alacak. İki katlı otoparkın da bulunacağı komplekste Murat A.Ş.'nin imzası bulunuyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Edip Zelluh projeyle ilgili şu açıklamayı yaptı: ‘120 milyon dolara maledileceği hesaplanan ve inşası hızla devam eden projemizin tamamlanması ise yılsonunu bulacak. Amacımız İskenderun'daki turizm hareketliliğine canlılık katmak, Akdeniz'de görsel bir zenginliği paylaşmak. Öz kaynağımızla kendi arazimiz üzerine yaptığımız bu otelle İskenderun'daki istihdam sorununa bir nebze de olsa çare olacağız. Yatırımımız tamamlandığında istihdam, turizm, ekonomi ve hizmet noktasındaki dönüş, İskenderun ve İskenderunluların olacaktır.'’
 
Babasının arzusuydu
Kardeşi merhum Murat Zelluh ile babası merhum Fuat Zelluh'un anısına, İskenderun'a bir armağan olarak yaptıkları bu yatırımın kendileri için manevi değerinin büyük olduğunu kaydeden Zelluh, "Bu yatırımı hiç yapmayabilirdik ya da İskenderun dışında daha avantajlı yerlerde yapabilirdik. Ama bunu hiç düşünmedik bile. İskenderun'un öz malı olacak bu yatırım için tüm zorluklara göğüs gerdik. Babamızın İskenderun'a böyle bir yatırım kazandırma hayalini bizler yerine getirmek istedik" mesajı verdi. 
 
İskenderun'a nasıl gidilir?
Hatay iline bağlı olan İskenderun ilçesi ilin Akdeniz'e açılan ilçesi olarak Türkiye ekonomisinde büyük bir öneme sahip. Türkiye'nin önde gelen demir çelik fabrikalarından birisine ev sahipliği yapan İskenderun, turizm alanında da bölge halkının gözde şehirlerinden birisi. Plajları kadar yaylaları ve farklı kültürleri barındırması yönüyle de zengin olan şehre, Adana, Kilis ve Gaziantep üzerinde karayolu ile sahilinden denizyolu ile ve Adana Havalimanının sonra yine karayolu ile ulaşmak mümkün. 

Emlakdream.com
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin