İnşaat bitirme süreleri uzatılıyor..

Proje büyüklükleriyle ilintili olarak inşaat tamamlama süreleri 30 aydan başlayıp 48 aya kadar çıkacak.

0

Gayrimenkul projeleri üreten inşaat şirketlerinin zor duruma düşmelerini önlemek amacıyla harekete geçen hükümet; sektörde yaşanabilecek dalgalanmalara karşı halen 36 ay olan inşaatı tamamlama süresini belli kriterler dahilinde 48 aya çıkarma hazırlığı yapıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme, bu konuyla ilgili nihai merci olan  Ticaret Bakanlığı’na gönderildi.

Yapılan güncelleme ile birlikte 10 bin metrekarenin altında olan inşaatlarda ruhsat alındığı tarihten itibaren başlatılan bitirme süresi 30 ay, 10 bin ile 15 bin metrekare arasındaki inşaatlarda bitirme süresi 36 ay, 15 bin ile 20 bin metrekare arasındaki inşaatlarda bitirme süresi 42 ay ve 20 bin metrekarenin üzerindeki inşaatlarda 48 ay olacak.

“Bu uygulama sektörü rahatlatacak”

İnşaat bitirme tarihlerindeki yeni düzenlemeyi değerlendiren İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım; inşaat tamamlama sürelerinde gecikmeler olabileceğine ve bunun da sektöre olumsuz yansımalar yapabileceğine dikkat çekerek bu uygulamanın sektörü rahatlatacağını söyledi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin