İndirim kampanyasından faydalananların sayısı 4 bini geçti

Toplu Konut İdaresi'nin borcunu erken kapatanlar için başlattığı indirim kampanyasından bugüne kadar faydalananların sayısı 4 bin 389 oldu.

0

TOKİ’nin 21 martta başlattığı ve başvuruların 19 nisan cuma gününe kadar devam edeceği, kurumdan ev veya iş yeri alıp ödemeleri devam eden vatandaşların borçlarının yüzde 25’inden az olmamak kaydıyla erken ödeme yaparak kapatacakları kısımlardan yüzde 22 indirim kampanyasından bugüne kadar 4 bin 389 vatandaşın faydalandığı ve bu kapsamda erken ödeme yapılan tutarın 244 milyon 451 bin lira olduğu açıklandı.

Toplu Konut İdaresi yetkililerinden yapılan açıklamaya göre, satışları 2017 sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksidi 2017 sonuna kadar başlayan konut ve iş yeri sahiplerinin yararlanabileceği kampanyadan faydalanma şansı bulunan 210 bin kişi bulunuyor.

Yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihleri itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin