İGA’da hisse devri!

İstanbul Havalimanı'nı yap-işlet-devret modeline göre yapan ve 25 yıl boyunca işletmesini yapacak olan beşli konsorsiyumun kurduğu İstanbul Grand Airport - İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.'nin ortaklarından Kolin İnşaat yüzde 20 olan hissesini Kalyon İnşaat'a devretti.

0

7 Ekim 2013 tarihinde; Limak, Kalyon Havacılık ve İnşaat, Mapa İnşaat, Kolin İnşaat ve Cengiz İnşaat tarafından eşit ortaklık paylarıyla kurulan, İstanbul Havalimanı’nın inşaatını yaparak 25 yıl işletme hakkını elinde bulunduran İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.’nin ortaklık yapısında değişiklik oldu.

Hürriyet’te yer alan habere göre, aralık ayında sermayesi 7 milyar 368 milyon TL’ye yükseltilen İGA’nın ortaklarından Kolin İnşaat; şirketteki yüzde 20 hissesini ortaklardan Kalyon Grubu’na devretti. Bu devir sonrası İGA’nın yeni ortaklık durumu Kalyon İnşaat yüzde 40, Limak İnşaat yüzde 20, Mapa İnşaat yüzde 20 ve Cengiz İnşaat yüzde 20 şeklinde oldu.

Kolin İnşaat’tan yapılan yazılı basın açıklamasında; Türkiye’nin son dönemde ortaya koyduğu önemli mega projelerden biri olan İstanbul Havalimanı’nın sıfır noktasından itibaren ortakları arasında yer alan kuruluşlarının bu yatırımın projenin tamamlanma aşamasına gelmesi ve işletmeye açılmasıyla birlikte yeni bir değerlendirmeye gitme kararı aldıkları ifadelerine yer verilerek Kolin İnşaat olarak farklı işlerinde de ortaklıklarını sürdürdükleri İGA’daki ortaklarıyla İGA’daki hisselerinin devri üzerine görüşmeleri sürdürdüklerini bildirdiler.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin