27 Şubat 2024 Salı
Ana SayfaSektörden HaberlerIC Gayrimenkul'ün halka açılma stratejisi..

IC Gayrimenkul’ün halka açılma stratejisi..

IC Gayrimenkul’ün halka açılma formülü belli oldu. Şirket önce gayrimenkul yatırım ortaklığına (GYO) dönüşecek, sonra halka açılacak.

Ekonomim’den Necla Dalan’ın haberine göre, ocak ayının başında da Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, Akkuyu Nükleer Santrali, New York Türkevi Merkezi, Tuzgölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi Genişletme Projesi gibi büyük projelerde imzası olan IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding A.Ş. (IC Holding), IC Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. şirketini kurdu. Sermayesi 1 milyar 448 milyon TL olan şirket, İbrahim Çeçen, Mehmet Salih Çeçen, Yalçın Öztürk, Orhan Hallik ve Abdullah Keleş ortaklığında kuruldu.

IC Holding bünyesinde oluşturulan Gayrimenkul İşkolu’nun başında, yeni bir GYO kurulmasına; uzun yıllar Akfen GYO Genel Müdürlüğü yapan ve aralık 2023’te istifasını eden Sertaç Karaalioğlu liderlik yapacak.

Sertaç Karaağaoğlu, geçen hafta da bir paylaşım yaptı ve şirketi gayrimenkul yatırım ortaklığına (GYO) dönüştürmeyi planladıklarını belirterek işe alım yapacaklarını duyurdu.

Karaağaoğlu, bu paylaşımında “GYO’ya dönüştürmeyi planladığımız gayrimenkul şirketimizde bütçe raporlama, nakit akım yönetimi yapacak müdür yardımcısı adaylarını bekliyoruz” bilgisini paylaştı.

İlanın içeriğinde “IC Holding Grup şirketlerinden halka açılması planlanan IC Gayrimenkul şirketinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki özelliklere sahip Finans Müdür Yardımcısı arayışımız bulunmaktadır” deniliyor ve iş tanımında ise şu detaylar yer alıyor:

“Aylık ve yıllık nakit akış tablosunun hazırlanması; bütçenin hazırlanması ve gerçekleşmelerinin aylık takibinin yapılması, kira kontratlarının takibi; tahsilat ve ödemelerin takibi, takviminin hazırlanması ve uygulanması; bankalar ve diğer finansal kurumlar ile olan ilişkilerin yürütülmesi; SPK mevzuatı çerçevesinde KAP açıklamalarının hazırlanması; SPK’nın GYO, kurumsal yönetim ve sermaye piyasası tebliğlerinin takibi.”

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
360 YAZI