Halkalı-Gebze arasındaki raylı sistem hattı yıl sonunda açılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan; yüzde 90 oranında yapımı tamamlanan hattın bu yılın sonunda hizmete gireceğini söyledi.

0

Gebze ile Halkalı arasında Marmaray’ya entegre olarak ulaşımı sağlayacak olan raylı sistem ulaşım hattı bu yılın sonunda hizmete girecek.

Bakan Turhan 77 kilometre uzunluğundaki hattın yüzde 90 oranında tamamlandığını ifade ederek günde 1 milyon yolcu taşıyacak Gebze-Halkalı raylı sisteminin yıl sonunda hizmete girmesinin planlandığını söyledi.

Marmaray’la entegre olacak hat üzerinde 43 istasyondan meydana gelecek olan hattın devreye girmesiyle birlikte Gebze ile Halkalı arasındaki baştan sona ulaşım süresi 105 dakika olacak.

Hattın devreye girmesiyle birlikte Söğütlüçeşme ile Yenikapı arasındaki ulaşım süresi 12 dakikaya, Bostancı-Bakırköy arası 37 dakikaya inecek.

Haziran 2013’te ihaleye çıkartılan ve haziran 2015’te açılması planlanan hat, ihaleyi yüklenen firmanın ilerleyen zamanlarda maliyet artışını ileri sürmesiyle kesintiye uğrayan proje 5 yıllık bir süreç sonunda İstanbullular’ın hizmetine sunulacak.

HATTIN AÇILIŞ TARİHİ REVİZE EDİLDİ

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan 16 kasım 2018 tarihinde yaptığı bir açıklamayla hattın açılış tarihini 2019’un ilk çeyreği olarak revize etti. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Pendik-Halkalı banliyösünde tarih değişti
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin