Gayrimenkulde yeni cazibe merkezi: Pendik

Pendik'in gayrimenkul yatırımcısını mıknatıs gibi çekmeye başladığını söyleyen İhsan Çulhalık; ilçeye son 3 yıl içinde 3 milyar dolarlık yatırım yapıldığını açıkladı.

0

İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık; Pendik’in gayrimenkul yatırımları açısından İstanbul’un yıldızı parlayan ilçeleri arasında ön sıralarda yer almaya başladığını söyledi.

Pendik ve çevresinin değerini artıran faktörler

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yanısıra Kadıköy’den Tavşanköy’e kadar aktif olan metro hattının Pendik üzerinden havalimanına uzatılacak olması, TEM, E-5 ve Kuzey Marmara otoyolu ile Osmangazi Köprüsü ve devamında İstanbul ile İzmir arasını 3,5 saate indirecek otoyol projeleriyle birlikte gayrimenkulde her geçen gün değeri artan Pendik’te yeni konut projeleri artarak devam ederken ilçenin arsa stoğu da hızla erimeye başladı. İlçenin ayrıca kentsel dönüşüm potansiyeli de yüksek. Pendik’le birlikte ilçenin hemen yanıbaşındaki Tuzla – Gebze – Çayırova aksı da benzer gelişimlere gebe. Pendik’le beraber bu bölgeleri topyekûn değerlendirdiğimizde çok ciddi sayıda kurumsal şirketlerin genel müdürlükleri ve bankacılık üsleri bu bölgede bulunuyor ve ciddi sayıda beyaz yakalı çalışan nüfusu var. Yine özellikle Kurtköy ve Tuzla bölgesi üniversitelerin yoğun olduğu bir bölge.

Pendik’te her bütçeye göre konut var

İlçede her bütçeye göre ev bulunduğunu söyleyen İhsan Çulhalık yeni yapılan projelerin güvenliğiyle ve sosyal donatılarıyla site dokusunda yapılmasının bölgenin cazibesini artırdığını ve ilginin yoğunlaşmasına yol açtığını ifade etti. Pendik’te her gelir gurubuna göre konut olduğunu aktaran Çulhalık ilçede lüks villa projelerinden sosyal vasıflara sahip ucuz konutlara göre her bütçeye uyan yelpazede evler olduğunu aktararak halihazırda bölgede 6 milyon metrekarelik alanı kapsayan inşaat ruhsatının verildiğini ve bunun da 3 milyar dolarlık yatırım anlamına geldiğini belirterek sözlerini tamamladı.

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin