16 Ağustos 2022 Salı
Ana SayfaManşetGayrimenkulde Lüks!

Gayrimenkulde Lüks!

Acarlar Şirketler Topluluğu Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Bilge Özdemir, emlakdream.com’a Özel “Gayrimenkulde Lüks“ kavramını değerlendirdi ve yönlendirmede bulundu.

LÜKS GAYRİMENKUL;
 
Lüks, gerekliliklerin dışında kalan, olması gereken temel ihtiyaçlardan daha fazla yarar sağlayan durumları ifade eder.
Gayrimenkul Sektöründe – İnşaatta sıkça kullanılan “ lüks kavramı “ , günümüzün inşaat teknolojisi ve malzeme kalitesinde gelinen noktadan, sosyal ve yaşamsal çevreyi taşınmaktadır.
 
Günümüzün Dünyasında Lüks; satın aldığınız gayrimenkul özellikleri değil, gayrimenkulün içinde bulunduğu yaşanan/yaşanacak hayat tarzıdır.
 
Örneğin Global Dünya Marka bilinirliliği yüksek Acarkent lüks kavramını gayrimenkullerden proje – siteye taşınan bir yerleşkedir.
 
Acarkent’de lüks; içinde konumlu spor ve yaşam merkezi Coliseum… Eğlence ve Yiyecek – İçecek olanaklarının yer aldığı Günaydın – Gelik – Bonamade – 5 o’clock – Mezzaluna… Eğitim kurumları TED – İTÜ DOĞA… finans / banka kurumları… ticari, kişisel bakım ve sosyal olanaklardır.
Müstakil yaşam döngüsünü günümüze taşıyan Acarkent’de, Acarkent’li için lüks; Yaş ilerledikçe, çocuklar evlendikçe Komşular Dostlar ile ayni sosyal yaşam içinde daha kolay ve daha küçük evlere, dairelere geçme, çoluk çocuğu dairelere taşıyabilme hayalidir.
Yerleşim ve Yaşam tarzı, bu tarzı bilenler ile hayat bulur. Hayal ettirebilme; o hayali yaşamışlıkla doğru orantılıdır. Çünkü, lüksün dilinden anlamak kadar aynı dili konuşma önem taşımaktadır.
Lüks olarak satılan sadece 1 konut değil; yaşamdır. Bu durum, Normal standartlarda bir ev satmaktan daha zordur ve sabır gerektirir.
 
Yatırım ve/veya Yaşam amaçlı Lüks ev yatırımı yapacak olan potansiyel müşteriler, daha fazla sorgulayıcı ve seçicidir.
 
Lüks satarken farklı bir müşteri kitlesiyle karşı karşıya olunacağının farkında olunması,üst seviyede, kaliteli hizmet sunulması gerekmektedir.
 
İyi pazarlar… keyifli okumalar..
Bilge Özdemir
Bilge Özdemir
Bilge Özdemir, pazarlama ve işletme konularında yurtdışı ve yurtiçinde eğitim almış ve önde gelen firma ve gayrimenkul projelerinde uzun süre üst düzey profesyonel yöneticilik yapmış, sektörü bilen, proje geliştirip yönlendiren, proje pazarlama ve satış misyonundan gelen vizyon sahibi girişimcidir.
RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
320 YAZI