Galataport, mart 2020’de hizmete girecek

Galataport'un açılışı için geri sayım başladı. Kruvaziyer limanı terminal binasının yaklaşık 10 ay sonra hizmete girmesi bekleniyor.

0

Galataport’un açılış tarihi belli oldu.

Projenin maketini inceleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a Galataport ortaklarından Doğuş Grubu’nun CEO’su Hüsnü Akhan ile Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili eşlik ederek bilgiler verdi.

İstanbul Boğazı kenarında 1200 metrelik sahil şeridini kapsayan ve 1.5 milyar euro yatırımın yapıldığı Galataport’ta, dünya standartlarında 3 adet yolcu gemisinin aynı anda yanaşabileceği limanın yanı sıra otel, kafeler, restoranlar, mağazalar ve ofisler de bulunuyor.

Galataport’a sadece cruise limanı denmesinin haksızlık olacağını dile getiren Bakan Ersoy, projenin İstanbul’un çok ihtiyacı olan tam bir turizm kompleksi olduğunu söyledi. Turistin konaklama dışı harcamalarını ve böylelikle de turizm gelirlerini artırmayı hedeflediklerini kaydeden Bakan Ersoy, Galataport’un bu bakımdan da çok faydalı bir proje olduğunu ifade etti.

Aynı anda üç geminin yanaşabileceği Galataport projesine ilk geminin mart 2020’de gelmesinin planlandığını belirten Bakan Ersoy, projenin 2021 yılından itibaren de tam kapasiteyle ülke turizmine hizmet vereceğini söyledi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin