16 Ağustos 2022 Salı
Ana SayfaManşetGABORAS, 1.35 milyar liralık gayrimenkulü satışa çıkardı..

GABORAS, 1.35 milyar liralık gayrimenkulü satışa çıkardı..

İstanbul’dan Ardahan’a farklı illerde toplam değeri 1.35 milyar TL’lik 103 gayrimenkulden oluşan gayrimenkul portföyü GABORAS Gayrimenkul Ticaret Platformu üzerinden ilk kez ‘online olarak’ satışa çıkarıldı.

www.gaboras.com.tr adresi üzerinden açık artırma usulüyle başlayan ihale, 7/24 katılma fırsatı vermesiyle daha çok yatırımcıdan talep toplanmasına imkan sağlıyor. Bir ihalenin en fazla 45 gün devam edeceği süreçte en yüksek teklifi veren yatırımcı, ihaleyi kazanıyor.

Platformda gerçek değerinde satılması sağlanan mülklerin satışa hazırlanması ve tanıtılması gibi konularda ise emlak danışmanlarından oluşan GABORAS aracılık sistemi devrede.

Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Antalya, Kocaeli, Erzurum ve Ardahan gibi farklı şehirlerde dükkan, mesken, büro ve daire olmak üzere farklı segmentlerde yer alan 103 gayrimenkulün satışı GABORAS Gayrimenkul Ticaret Platformu’nda ‘online ihale’ yöntemiyle başladı.

Toplam değeri 1 milyar 350 milyon TL’yi bulan ilgili gayrimenkuller, GABORAS Gayrimenkul Borsası A.Ş’nin Türkiye’nin ilk kapsamlı gayrimenkul ticaret platformu olarak geliştirdiği www.gaboras.com.tr üzerinden online olarak açık artırma usulüyle satışa çıkarıldı.

Alım satımdan kredilendirmeye kadar gayrimenkulle ilgili tüm süreçlerin dijital olarak tek bir noktadan yürütüldüğü GABORAS Gayrimenkul Ticaret Platformu, kullanıcılara dijital ortamda mülk sergileme, analiz yapma, uçtan uca alım-satım, kiralama ve kiraya verme işlemlerinin yanı sıra aynı zamanda ihaleler ile teklif ve taleplerin yönetildiği bir online pazar yerinden yararlanma imkânı sunuyor.

Mülkle ilgili yerel işlemler GABORAS’ın aracı emlak danışmanlarına emanet!

GABORAS’ın yürüttüğü ihaleler, online teklif alımı ile gerçekleştiriliyor ve tüm usulleri sağlayarak en yüksek teklifi veren yatırımcı, ihaleyi kazanmış oluyor. GABORAS, ilgili mülklerin satışa hazırlanması, yer gösterilmesi ve mülkün tanıtılması gibi konularda her bölge ve şehirde taşınmaz ticareti yetki belgesi bulunan yetkili emlak danışmanlarından oluşan ‘GABORAS Emlak Aracı Üyeleri’ sistemini devreye sokarak işlemleri yürütüyor. GABORAS’ın sunduğu bu aracılık sistemi, hem emlak danışmanlarından gelen talepleri karşılıyor hem de kendisi üzerinden gelen taleplerin yönlendirmesini yaparak emlak danışmanlarının ticari kapasitelerini geliştiriyor.

Online ihalede ‘daha çok yatırımcı, daha hızlı işlem’ fırsatı 

Dijital gayrimenkul alım satım piyasasına ilk kez ‘360 derece’ hizmet veren GABORAS Gayrimenkul Ticaret Platformu’nun son dönemde oldukça dikkat çeken bir ürünü olan ‘online ihale piyasası’, yatırımcılara hızlı, kolay ve güvenli bir dijital ticaret deneyimi sunmasıyla dikkatleri çekti. Online ihale piyasasının gördüğü yatırımcı ilgisinden duydukları memnuniyeti dile getiren GABORAS Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Buğa, “Gayrimenkullerin online ihale usulü ile satışa çıkarılması, hem yatırımcılar hem de organizasyonların hızlılığı bakımından kolaylık sağlıyor. Böylece GABORAS’ın online ihale piyasasında gayrimenkullere daha fazla yatırımcı, dolayısıyla daha fazla katılımla mümkün olabilen en yüksek değerle talep toplayabilme imkanı kazanılıyor. Gayrimenkulleri açık arttırma usulüyle satışa çıkarmamız sayesinde de mülklerin gerçek değerinde satılmasını sağlamış oluyoruz” diye konuştu.

Online ihale piyasasının ihale düzenleyen kuruluşlara ve yatırımcılara sağladığı diğer avantajları aktaran Buğa, “Kimlik doğrulama ile yatırımcılar, teklif ve satışların gerçekliğini ve şeffaflığı sağlarken ihaleleri www.gaboras.com.tr adresi üzerinden takip ederek 7/24 ihaleye katılma fırsatı ile hızlı işlem yürütme imkanı elde ediyor. GABORAS aracıları olan yerel emlak danışmanları geniş bir pazarlama ağı sunarken, taraflar online süreç takibi, ihale zamanlamasını belirleme, cayma bedeli sistemi ve mesaj yoluyla bilgilendirme gibi avantajlarla da süreci yönetme kolaylığına kavuşuyor. Talepleri, para transferlerini ve takasları uçtan uca mali ve hukuki güvencelerle koruduğumuz platformumuzda ihalelerin güvenilirliğini de sistem içerisinde kurduğumuz birçok bankacılık ve güvenlik altyapısıyla sağlıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

İhale ilk tekliften 3 gün sonra sonuçlandırılacak

GABORAS Gayrimenkul Ticaret Platformu üzerinden düzenlenen ihalelerde toplam askı süresi 45 gün. Teklif verme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiren yatırımcıların ihale sürecinin bitmesini beklemesi gerekiyor. Sistemde ihaleye teklif gelirse, ilk teklif geldiği andan itibaren 3 gün sonra ihale sonlandırılıyor. İhaleye teklif gelmezse 45 gün boyunca teklif gelmesi bekleniyor ve 45 günün sonunda ihale sonlandırılıyor. Taraflar bu sürenin sonunda şartları belirlenecek şekilde artırmaya devam edebiliyor veya doğrudan satışa yönelme söz konusu olabiliyor. İhale bitiş tarihi hafta sonuna veya resmî tatile denk geliyorsa takip eden ilk mesai günü mesai saati sonunda sona eriyor.

İşte adım adım online ihaleye katılma süreci

  • İhaleye teklif vermek için yatırımcılar, öncelikle www.gaboras.com.tr adresi üzerinden kullanıcı hesabı oluşturacak.
  • Yatırımcılar ana sayfa veya piyasa sayfasından ilgilendikleri herhangi bir ihaledeki ilana tıklayıp ilgili sayfayı açacak, ardından ‘teklif ver’ butonuna tıklayarak teklifini verecek.
  • Bu süreçte kimlik doğrulamasıyla güvenliği sağlamak için yatırımcıdan TC ve IBAN numaralarını girmesi istenecek. Yatırımcı SMS ile gelen onay kodunu siteye girerek bilgilerini doğrulayacak. Ödeme yaparken kullanıcı hesabı dışında bir başkası adına girilen TC, IBAN ve Banka bilgileri gibi bilgiler otomatik olarak geçersiz sayılacak.
  • Doğrulanan bilgiler çerçevesinde yatırımcı, ister kredi kartı ister EFT ödeme sistemiyle ihaleye katılma bedelini (ciddiyet bedelini) ödeyecek. Ödeme onayı için ise önce piyasa uzmanlarının onaylamasını bekleyecek olan yatırımcı, ilgili onay geldiğinde mail ve SMS ile bildirim alacak ve linke tıklayıp teklifini verebilecek.
  • Teklif verildikten sonra daha yüksek bir teklif verildiğinde diğer katılımcılara da yine mail ve SMS ile bilgilendirme sağlanacak. Aynı zamanda ihale kapandıktan sonra da tüm katılımcılara bilgilendirme yapılacak.
  • Tüm usulleri sağlayan ve en yüksek teklifi veren kişi ihaleyi kazanmış olacak. 3 gün sonunda en yüksek teklifi veren ve ihaleyi kazanan kişinin bilgilerinin doğruluğu piyasa uzmanları tarafından kontrol edilecek. Tüm bilgiler teyit edilince kazanan kişi mail-SMS yoluyla bilgilendirilecek.

İLK ETAPTA İHALE İLE SATIŞA ÇIKARILACAK GAYRİMENKULLER

 

SIRA NO İL İLÇE MAHALLE/KÖY ANA TAŞINMAZ TAPU NİTELİĞİ BAĞIMSIZ BÖLÜM TAPU NİTELİĞİ
1 ERZURUM PASİNLER REŞADIYE MAH. KARGIR BINA VE BAHÇE  
2 ANKARA ALTINDAĞ HACETTEPE MAH. ALTINDA İKİ DÜKKANI OLAN KARGİR APARTMAN MESKEN
3 ANKARA ÇANKAYA YUKARI BAHÇELİEVLER 5 katlı 14 daireli kargir apartman MESKEN
4 ANKARA ALTINDAĞ ZIRAAT MAH. ARSA MESKEN
5 KOCAELİ İZMİT ÖMERAĞA MAH. KARGİR APARTMAN MESKEN
6 İSTANBUL FATİH SANCAKTAR HAYRETTİN İKİ DÜKKANLI KARGİR APARTMAN DAİRE
7 İSTANBUL KADIKÖY OSMANAĞA ALTINDA DÜKKANI OLAN BAHÇELİ KARGİR APARTMAN DAİRE
8 ANKARA ÇANKAYA FAKÜLTELER MAH. KARGİR APARTMAN MESKEN
9 ANKARA ÇANKAYA BAHÇELIEVLER MAH. KARGİR APARTMAN MESKEN
10 İSTANBUL ADALAR HEYBELİ ADA M BAHÇELİ AHŞAP EV  
11 ANKARA ÇANKAYA KAVAKLIDERE MAH. ÜÇ DÜKKANI BULUNAN 16 MESKEN DAİRELİ KARGİR APARTMAN MESKEN
12 ANKARA ÇANKAYA KIZILAY MAH. KARGIR APARTMAN MESKEN
13 ANKARA ALTINDAĞ SAKARYA MAH. KARGİR APARTMAN DÜKKAN
14 ANKARA ÇANKAYA KAVAKLIDERE MAH. KARGİR APARTMAN MESKEN
15 ANKARA ÇANKAYA KÜÇÜKESAT MAH. ALTINDA 3 DÜKKANI BULUNAN KARGİR APARTMAN MESKEN
16 ANKARA ÇANKAYA KAVAKLI DERE Kargir Apartman MESKEN
17 KAYSERİ MELİKGAZİ KÜÇÜKMUSTAFA MAH. YİRMİDOKUZ DAİRELİ VE BİR DÜKKANLI KARGİR APARTMAN MESKEN
18 ANKARA ÇANKAYA KÜÇÜKESAT MAH. KARGİR APARTMAN MESKEN
19 ANKARA YENİMAHALLE ORMAN ÇİFTLİĞİ Kargir Blok Apartman MESKEN
20 ANKARA ÇANKAYA MALTEPE MAH. KARGİR APARTMAN MESKEN
21 ANKARA ÇANKAYA YUKARI BAHÇELİEVLER APARTMAN BETON MESKEN
22 İZMİR KONAK KÜLTÜR MAH. ZEMİN VE ÇATI KATI HAVİ DOKUZ KATLI VE DOKUZ DAİRELİKARGİR APARTMAN MESKEN DAİRE
23 ANTALYA MURATPAŞA KIŞLA MAH. ARSA MESKEN
24 ANKARA ALTINDAĞ AYDINLIKEVLER MAH. BEŞ KAT ONİKİ DAİRELİ KARGİR APARTMAN MESKEN
25 ANKARA ÇANKAYA EMEK 326 Daireli 33 Depolu Dükkânlı 3 Blok Kargir Apartman MESKEN
26 İZMİR KARABURUN MERKEZ MAH. AVLULU KARGIR EV  
27 ANKARA ÇANKAYA KÜLTÜR MAH. KARGİR APARTMAN DÜKKAN
28 ANKARA ÇANKAYA KÜLTÜR MAH. KARGİR APARTMAN DÜKKAN
29 ANKARA ÇANKAYA MALTEPE Kargir Apartman MESKEN
30 ERZURUM ŞENKAYA AŞAĞI MAH. ÜÇ KATLI BETONARMA KIZILAY YURDU VE ARSASI  
31 KOCAELİ İZMİT KEMALPAŞA MAH. SEKİZ KATLI ONYEDİ DÜKKAN BİR ÇAY OCAĞI YETMİŞİKİ BÜRODAN İBARET KARGİR APARTMAN BÜRO
32 ANKARA KEÇİÖREN TEPEBAŞI Kargir  Apartman MESKEN
33 KAYSERİ KOCASİNAN KAVAKYAZISI MAH. ARSA MESKEN
34 ANKARA YENİMAHALLE ORMAN ÇİFTLİĞİ Kargir Blok Apartman MESKEN
35 İZMİR ÇİĞLİ BÜYÜKÇİĞLİ MAH. ZEMİNLERİ DAHİL BEŞ KATLI YİRMİ DAİRELİ KARGİR ONÜÇ APARTMAN MESKEN
36 ARDAHAN ÇILDIR DEDEKORKUT MAH. İKİ KATLI KARGIR BINA VE ARSA  
37 KOCAELİ İZMİT YENIDOĞAN MAH. ARSA DEPOLU DÜKKAN
38 KOCAELİ İZMİT YENIDOĞAN MAH. ARSA MESKEN
39 ERZURUM YAKUTİYE EMINKURBU MAH. BODRUM DAHİL ZEMİN KATINDA ÜÇ DÜKKANI BULUNAN ALTI KATLI KARGİR APARTMAN DEPO
40 ANKARA ÇANKAYA EMEK MAH. KARGİR APARTMAN MESKEN
41 İZMİR KARABURUN MORDOĞAN BAHÇELİ KARGİR EV  
42 İZMİR BALÇOVA BALÇOVA ARSA MESKEN
43 ANTALYA MURATPAŞA ZERDALİLİK ARSA DÜKKAN
44 İZMİR KONAK GÜZELYALI MAH. ALTINDA BODRUMU OLAN DÖRT TAM BİR ÇEKME KATI OLAN ONİKİ DAİRELİ KARGİR APARTMAN MESKEN
45 ANKARA MAMAK BALKIRAZ MAH. BETON APARTMAN MESKEN
46 ANKARA ÇANKAYA KOCATEPE MAH. KARGİR APARTMAN MESKEN
47 ANKARA ÇANKAYA KÜÇÜKESAT MAH. 5 DÜKKANLI 16 DAİRELİ KARGİR APARTMAN MESKEN
48 ANKARA ÇANKAYA EMEK 6 Katlı 90 Daireli 3 Blok Kargir Apartman MESKEN
49 ERZURUM HORASAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN KARGIR İKİ KATLI KIZILAY BINASI VE BAHÇESİ  
50 İZMİR KONAK 1.KARATAŞ MAH. ARSA MESKEN
51 İSTANBUL FATİH SANCAKTAR HAYRETTİN DEPOLU DÜKKANI OLAN KARGİR APARTMAN DAİRE
52 İZMİR KONAK 1.KARATAŞ MAH. ARSA MESKEN
53 ANKARA ÇANKAYA İNCESU Kargir Apartman MESKEN
54 KAYSERİ KOCASİNAN ÖRNEKEVLER MAH. ARSA MESKEN
55 İZMİR BUCA İNÖNÜ MAH. ARSA MESKEN
56 ANKARA KEÇİÖREN AŞAĞIEĞLENCE MAH. 3 KATLI YİRMİ DAİRELİ KARGİR APARTMAN MESKEN
57 ANKARA KEÇİÖREN ŞENLIK MAH. APARTMAN-KARGİR MESKEN
58 ANKARA ÇANKAYA KORKUTREIS MAH. KARGİR APARTMAN MESKEN
59 ERZURUM NARMAN CAMIKEBIR MAH. ÜÇ KATLI KIZILAY BINASI VE ARSASI  
60 İSTANBUL KADIKÖY TUĞLACI BAŞI ON KAT İKİ DÜKKAN YİRMİ YEDİ DAİRELİ BAHÇELİ KARGİR APARTMAN DAİRE
61 İSTANBUL KADIKÖY TUĞLACI BAŞI ON KAT İKİ DÜKKAN YİRMİ YEDİ DAİRELİ BAHÇELİ KARGİR APARTMAN  
62 KAYSERİ KOCASİNAN PERVANE MAH. ARSA DEPO
63 KAYSERİ KOCASİNAN PERVANE MAH. ARSA DEPO
64 ANKARA ÇANKAYA YUKARI BAHÇELİEVLER 3 KATLI 6 DAİRELİ KARGİR APARTMAN MESKEN
65 BURSA YILDIRIM KARAAĞAÇ BEŞ KATLI KARGİR APARTMAN MESKEN
66 ANKARA ÇANKAYA EMEK KARGİR APARTMAN MESKEN
67 ANKARA YENİMAHALLE ORMAN ÇİFTLİĞİ 52 ADET BLOK KARGİR APARTMAN MESKEN
68 ANKARA KEÇİÖREN KAVACIK SUBAYEVLERİ ARSA MESKEN
69 ANKARA ÇANKAYA KÜLTÜR MAH. KARGİR APARTMAN MESKEN
70 ANKARA MAMAK DEMIRLIBAHÇE MAH. KARGİR APARTMAN MESKEN
71 İSTANBUL FATİH NESLİ ŞAH İKİ BODRUM ZEMİN ÜÇ NORMAL KIRK DAİRELİ İKİ BLOK KARGİR APARTMAN DAİRE
72 ANKARA ÇANKAYA ÇAMLITEPE KARGİR APARTMAN MESKEN
73 İSTANBUL BEŞİKTAŞ VİŞNEZADE YEDİ KATLI KARGİR APARTMAN MESKEN
74 İSTANBUL BEŞİKTAŞ VİŞNEZADE YEDİ KATLI KARGİR APARTMAN MESKEN
75 İSTANBUL BEŞİKTAŞ VİŞNEZADE YEDİ KATLI KARGİR APARTMAN MESKEN
76 ANTALYA MERKEZ KIŞLA MAH. ARSA MESKEN
77 KAYSERİ KOCASİNAN KAVAKYAZISI MAH. ARSA MESKEN
78 İSTANBUL ÜSKÜDAR İCADİYE BEŞ KATLI ON DÖRT DAİRELİ KARGİR APARTMAN DAİRE
79 KAYSERİ KOCASİNAN HACISAKI MAH. ARSA İMALATHANE
80 ANKARA ÇANKAYA YÜCETEPE 5 KATLI 4 DÜKKÂN VE 10 DAİRELİ KARGİR APARTMAN MESKEN
81 İSTANBUL BAHÇELİEVLER KOCASİNAN ARSA MESKEN
83 ANKARA MAMAK YEŞILBAYIR MAH. KARGİR APARTMAN MESKEN
84 ANKARA ÇANKAYA CEVIZLIDERE MAH. ARSA MESKEN
85 ANKARA ÇANKAYA CEVIZLIDERE MAH. ARSA MESKEN
86 İZMİR KARŞIYAKA ŞEMİKLER ARSA MESKEN
87 İZMİR KARŞIYAKA ŞEMİKLER ARSA MESKEN
88 İZMİR KONAK 1.SÜLEYMANİYE DÖRT KATLI KARGİR BİNA MESKEN
89 ANKARA MAMAK HÜSEYİNGAZİ 6 KATLI BETONARME APT. VE ARSASI KONUT
90 ANKARA KAHRAMANKAZAN ATATÜRK 6 KATLI BETONARME APARTMAN VE ARSASI MESKEN
91 ANKARA KEÇİÖREN SANCAKTEPE 5 KATLI BETONARME APARTMAN VE ARSASI KONUT
92 İSTANBUL SİLİVRİ SELİMPAŞA BİR DUBLEKS İKİ ADET NORMAL MESKENİ OLAN BAHÇELİ KARGİR EV MESKEN
93 ANKARA MAMAK SAİMEKADIN Apartman-Beton MESKEN
94 ANKARA MAMAK SAİMEKADIN Apartman-Beton MESKEN
95 ANKARA ÇANKAYA KÜÇÜKESAT Kargir Apartman MESKEN
96 ANTALYA KORKUTELİ KİREMİTLİ ARSA MESKEN
97 ANKARA ALTINDAĞ FEVZİPAŞA BETONARME İŞYERİ BÜRO
98 İSTANBUL FATİH CERRAH PAŞA (HOBYAR) KARGİR APARTMAN DAİRE
99 İSTANBUL BÜYÜKÇEKMECE B.ÇEKMECE MERKEZ B.A.K BİNA VE ARSASI MESKEN
100 ANKARA ETİMESGUT 30 AĞUSTOS A VE B BLOKTAN OLUŞAN 15 ER KATLI BETONARME MESKEN VE OFİS VE İŞYERİ VE ARSASI MESKEN
101 İSTANBUL FATİH FATMA SULTAN MAH. ARSA DAİRE
102 İSTANBUL FATİH FATMA SULTAN MAH. ARSA DAİRE
103 İSTANBUL FATİH FATMA SULTAN MAH.
RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
320 YAZI