Reklam
3 Ekim 2022 Pazartesi
Ana SayfaManşetEuropen, halka arzdan gelen para ile yeni fabrika yatırımları yapacak..

Europen, halka arzdan gelen para ile yeni fabrika yatırımları yapacak..

5 fabrikada toplam 1600 çalışanıyla faaliyetlerini sürdüren Europen halka açılıyor.

Europen Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Hatipoğlu, halka arzdan bekledikleri 550 milyon lira ile yeni fabrika yatırımları yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Cirolarının yüzde 73’ünü 34 ülkeye yaptıkları ihracattan elde ettiklerini anlatan Hatipoğlu, bu ihracatın yüzde 95’ini de Avrupa ülkelerine yaptıklarını belirten Hatipoğlu, 2023’te 5 milyon euroluk bir yatırımla bir ayna fabrikasına başlayacaklarını açıkladı.

Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçısı’ sıralamasında 253’üncü sıraya yükselen Europen, Eskişehir’deki fabrikasında ürettiği işlenmiş camları IKEA, FRUİL , SMEG gibi dünyanın en büyük firmalarına satıyor.

Dünyadaki tüm IKEA mağazalarına cam ürünleri yaptıklarını kaydeden Europen Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Hatipoğlu, talebe yetişemediklerini ifade ederek “Avrupa’daki yapı marketlere kapı ve pencere gibi çok yüksek miktarlarda bitmiş ürün yapıyoruz” dedi.

Europen Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Hatipoğlu

Europen hakkında..

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde 8.000 metrekare kapalı toplam 20.000 metrekare açık alan üzerinde kurulu çağdaş ve modern tesislerinde, yılda 15.000 ton EUROPEN markalı PVC pencere profilleri üretimi gerçekleştirmektedir. Aynı ünitede yılda 100.000 adet kapasiteli PVC Pencere, Kapı ve Panjur sistemlerinin üretimi de yapılmaktadır.

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
325 YAZI