Eskişehir Beylikova Bölgesi’ne yatırım yapma sebepleri..

0

Beylikova; Eskişehir’in bir ilçesi olup il merkezine ortalama 77 kilometre mesafededir. 17 köyü vardır. İlin doğusunda; batıdan ilin Alpu, kuzeyden Mihalıççık, güneyden Sivrihisar, doğudan Ankara’nan Polatlı ilçeleriyle çevrilidir.

  • Ekonomi, tarım ve hayvancılığa dayanır. (Türkiye için BESİ Organize Sanayi Bölgesi kurulmasındaki en büyük etkenlerden biridir.)
  • Buğday ve arpa en çok yetiştirilen tarım ürünleridir. (BESİ Organize Sanayi Bölgesi için gerekli uygun mera alanları BESİ Organize Sanayi Bölgesi tercihinde 2. büyük etken olmuştur.)
  • Porsuk Çayı ilçe merkezinden geçer. (Mera alanları için su sıkıntısı olmayacak olup, kaliteli ve BESİ Hayvancılığı için uygun alandır.)
  • Eskişehir-Ankara Demiryolu, ilçe merkezinden geçer. (Hem BESİ Organize Sanayi Bölgesi hem TORYUM için ucuz, kolay taşıma imkanı yaratmaktadır)
  • TOKİ ve Okullar Bölgesi – (Türkiye’nin en büyük BESİ Organize Sanayi Bölgesi ve TORYUM Madenlerinde binlerce kişi istihdam edilecek olup, hazırlıklar başlamıştır.)
  • TORYUM – (Geleceğin hammaddesi olarak bilinen TORYUM Ülkemizin 1000 yıllık elektrik ihtiyacını karşılayabilir. Dünya üzerindeki en geniş maden alanı bu bölgededir)
  • Ankara – Eskişehir – Bursa – İstanbul Otoyol projesi ile Bursa 1.5 saat , İstanbul 2.5 saat mesafede olacaktır.

Konum olarak ülkemizin batı bölgesi her daim projelerin aktif olduğu alanlardır.

  • Son 3 yıl içerisinde Osmangazi Köprüsü, İstanbul – İzmir Otoban Projesi ve Bursa ve Balıkesir Sanayi Projeleri ile Bursa ve Balıkesir bölgesinde yatırımlık alanlar yüzde 200 ile yüzde 500 arasında değer kazanmıştır.
  • İstanbul – Çanakkale – İzmir Otoban Projesi, 18 Mart Çanakkale Köprüsü, Liman, Bandırma Sanayi Bölgesi vs yatırım projeleri ile Bursa – Bandırma – Çanakkale bölgesinde yatırımlık alanlar yüzde 500 ile yüzde 1000 arasında değer kazanmıştır.

Not: Bölgeyle ilgili bilgilendirme yazısı için Serkut İsafça‘ya teşekkür ediyoruz. Bölgede 8 kasım 2018 tarihi itibarıyla 123 bin 817 metrekarelik bir arazi 275.000 TL bedelle satılıktır.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin