Erbil Uluslararası Emlak & Yatırım Fuarı kapılarını açıyor

0

Uluslararası yatırımcılar için cazibe merkezi olan Türkiye’ye, özellikle Irak’tan binlerce konut yatırımcısı talep gösteriyor. 2014 yılının Ocak ayında İstanbul’da 243 adet, şubat ayında ise 301 adet olmak üzere toplam 544 yabancıya konut satışı gerçekleşirken 2013 yılının tamamında ise İstanbul’da 2 bin 447 konut yabancı yatırımcılar tarafından satın alındı. Irak başta olmak üzere 2014 yılında İstanbul, Aydın, Muğla, Mersin, Bursa, Yalova, İzmir, Ankara, Antalya, İzmir ve Bolu’da 12 bin 181 konutun yabancıya satışı gerçekleşti. 2014 yılının Ocak ayında 17 bin 489 adet, Şubat ayında 17 bin 121 adet olmak üzere 2 ayda 34 bin 610 konut satışının gerçekleştirildiği İstanbul’da Iraklı yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor.

22 Arap ülkesi tarafından ‘’2014 Arap ülkeleri turizm başkenti’’ seçilen Erbil birçok bölgeden hem turistlerin hem de profesyonel ziyaretçilerin buluştuğu en doğru ticaret merkezi olarak görülüyor. ‘’Yeni Dubai’’ olarak adlandırılan Erbil; son on yılda Türk firmaları için vazgeçilmez bir pazar halini alarak Türk firmaları için büyük fırsatlar sunuyor.
Bir önceki yıla göre yabancıya konut satışının %43 artış gösterdiği Türkiye’ye konut talebinde özellikle Irak’tan büyük bir ivme kaydeden; Ortadoğu’dan yabancı yatırımcının Türkiye’deki yeni projelerle buluşma platformu Erbil Real Expo, Erbil Uluslararası fuar alanında doğu alıcıyı ve konut projeleri bir araya getirecek.

Neden Erbil?

33 milyon nüfuslu petrol zengini Irak’ın en güvenli ve en çok yatırım yapılan şehri olan Erbil, binlerce yıllık tarihiyle, turizm ve cazibe merkezi olma özelliğiyle birlikte; modern alışveriş merkezleri, mimarisi ve ışıldayan caddeleriyle yatırımcılarını bekliyor.
Türkiye için oldukça büyük önem taşıyan yabancıya konut satışında Irak'ta yeni fırsatlar Erbil Real Expo'da aranacak.

Neden Erbil Real Expo?

Erbil Orta Doğu’da 2003 ten beri yabancı yatırımcı için bir cazibe merkezi olduğu gibi 2012 yılı itibari hızlı büyüme potansiyeli bakımından da beklentinin en büyük olduğu bölgedir.
Yıllık büyüme oranı %2,6 olan ülkenin nüfusunun kırk milyona ulaşması ve inşaat sektöründeki arzın talebi karşılayamaması yabancı sermaye için bölgeyi son derece cazip bir hale getirmiştir.

 
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin