Salefish lansman reklamı
Salefish lansman reklamı
Ana Sayfa Etiketler Yabancı yatırımcı

Etiket: yabancı yatırımcı

2013 yılında Türkiye'den ev alan yabancı yatırımcılara 12 bin 181 adet olarak gerçekleşen konut satışı 4 yılda yüzde 49'luk bir artış göstererek geçen sene 18 bin 189 oldu.
Yalova Termal'deki konutlara Arap yatırımcıların ilgisinin yüzde 50 artması bekleniyor.
EVA Gayrimenkul Değerleme, son iki yılda yabancı yatırımcıların Türkiye’de gerçekleştirdikleri gayrimenkul yatırımlarını inceledi.
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal hükümet temsilcileriyle birlikte Tahran’a ziyaret gerçekleştirdi. Eyüp Akbal, “Yeni dönemde İran’da küresel ölçekte bir potansiyelden bahsediliyor. Türk yatırımcılar için bu oldukça önemli” dedi.
Gündeminde konut ve enerji yatırımları olan Ağaoğlu Grubu, Suudi Arabistan ve Almanya'yı da yakın markaja aldı. İstanbul'da yatırım yapmanın zor olduğunu söyleyen Ali Ağaoğlu, rotasını İran'a çevirdi.
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanvekili Barış Dumankaya gayrimenkulün her zaman en istikrarlı sektör ve en güvenilir yatırım aracı olduğunu belirterek, 'Önümüzdeki yıllarda da konuta talep devam edecek.'dedi.
Delta Holding imzasıyla hayata geçen ve satışları büyük ölçüde tamamlanan proje 1.500 TL kira getirisiyle yatırımcıların yeni adresi oldu. Sınırlı sayıda kalan dairelerin satışları devam ediyor. Delta Delux'ten ev alan kazanıyor...
Türkiye'de geçen yıl yabancılara 22 bin 991 konut satıldı. İlk sırayı 4 bin 228 konut ile Irak vatandaşları aldı.
Ordu Giresun Havalimanı Karadeniz’e yatırım talebini uçurdu
Silverline İnşaat ve Konut Konferansı 4.kez kapılarını açtı. Toplantı konuşmacılarından Ege Yapı YKB H. İnanç Kabadayı gerçekleştirdiği konuşma sonrası Emlakdream.com'un sorularını yanıtladı. Kabadayı, İran'la işbilikteliğinin ileriki dönemlerde artacağını öngörüyorum dedi.
Ambargonun kaldırılması alt yapı çalışmaları ve yabancıya konut satışında inşaat ve gayrimenkul sektörünü olumlu yönden etkileyecek, Fuzul Grup da gayrimenkul yatırımlarını, fırsatlarını görüşmek üzere Şubat ayında Tahran’ı ziyaret edecek.
Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu, Ankara’da gazetecilerle bir araya geldi. TMB Başkanı Mithat Yenigün, 64. kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanan birliğin, 142 üyesinin Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu vurguladı.
Türkiye Körfez'le stratejik ortaklıklar yapabilecek seviyeye geldi" diyen Yusuf Cevahir, en önemli potansiyelin savunma ve altyapıda olduğunu dile getirdi.
Yunanistan özelleştirme ajansı, Astir Palace Oteli`nin 400 milyon euroya satışı için gayrimenkul yatırım fonu Jermyn Street Real Estate Fund ile anlaştı. Fon; Türkiye, Abu Dhabi, Dubai, Kuveyt ve Arap Emirliklerinden yatırımcıları temsil ediyor.
TOKİ'ye yabancı ülkelerden işbirliği talepleri geliyor. Yurt dışında çatı kuruluş olacaklarını dile getiren TOKİ Başkanı Turan, Suudi Arabistan'dan 2 milyonluk konut teklifi aldıklarını ve 29 Aralık'ta Arabistan yolcusu olduklarını belirtti.
Türkiye’nin önde gelen firmalarından olan Fuzul Grup bünyesinde faaliyet gösteren Nevita, Orta Doğu ve Körfez ülkesi yatırımcılarını Türkiye’ye çekiyor. Bugüne kadar 90 milyon TL değerinde yatırımı Türkiye’ye getiren Nevita, gözünü K. Irak’a çevirdi.
Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinin başında gelen gayrimenkul ve inşaat sektörünü değerlendiren Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, “1 Kasım seçimlerinin ardından sandıktan çıkan güven ve istikrar mesajı, beraberinde emlak sektöründe satışlara ivme kazandırdı” dedi.
Bakü'de 17-19 Aralık tarihlerinde düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı'na katılan Ağaoğlu Şirketler Grubu İKB Önder Halisdemir: 'Hem iç piyasa hem de yabancı ilgisi nedeniyle 15 yıl daha fiyatlar sadece yukarı gider'dedi.
Marmaris Emlakçılar Derneği Başkanı Zülfikar Soyvural bölgeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Son dönemde yaşanan krizin Marmaris'te yaşayan rusları etkilemediğini belirtti.
Dünyanın en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams Anadolu Yakası’nın gözde semtlerinden Kalamış emlak piyasasını değerlendirdi. Özellikle 45-65 yaş kesiminin yaşadığı Kalamış’ta gayrimenkul fiyatları geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 25’e yakın oranda artış gösterdi.

YAZARLAR

Ayla Özer
303 YAZI