EmlakBank üç ayda 1.7 milyar liralık fon kullandırdı

İlk şubesi 21 martta hizmete giren Türkiye Emlak Katılım Bankası (EmlakBank) üç ayda 1.7 milyar liralık fon kullandırırken aktif büyüklüğünü de 4.6 milyar liraya yükseltti.

0

100 Günlük İcraat Programı” ile yeniden faaliyete geçirilmesi kararının ardından 4 aylık kısa bir sürede kurularak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK) faaliyet izni alan 6. katılım bankası olan ve ilk merkez şubesini mart ayında Ataşehir’de açan Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın (EmlakBank) üç aylık faaliyet sonuçları açıklandı.

EmlakBank Genel Müdürü Deniz Aksu, bankanın ilk üç ayında kullandırdığı fon miktarının 1.7 milyar liraya yaklaştığını, katılım fonunun 2 milyar lira seviyesine çıktığını ve aktif büyüklüğünün de 4.6 milyar liraya ulaştığını belirterek “1926’ya dayanan kökleriyle asli misyonuna sadık kalarak emlak sektörüne finansal çözümler üreten Bankamız, bu sektörün hızla ilerlemesi için lokomotif görevi üstlenmeyi hedefliyor. Yerel üretimi desteklerken aynı zamanda sürdürülebilir büyümeye hizmet eden EmlakBank, toplumun sosyoekonomik yapısına katkı sağlayacak projelerle faaliyetlerini sürdürüyor” dedi.

Türkiye geneline yaygınlaştıracakları şube ağları ve son teknolojiyle oluşturulmuş altyapılarıyla tüm Türkiye’nin bankası olacaklarını ifade eden Aksu, “Bankamız başta inşaat sektörü olmak üzere ekonomik büyüme ve istihdama katkısı yüksek olan stratejik sektörlere, üreticilerden tüketicilere uzanan ekonomik döngüde sürdürülebilir ve herkes için erişilebilir finansman modelleri sunmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Bununla birlikte katılım bankacılığına yeni soluk getirecek ürün ve hizmet modelleri geliştirerek bu alanın büyümesine, sektör payının artmasına katkı sağlamak için somut adımlar atıyoruz. Bu bağlamda katılım bankalarının pazar payının yüzde 15’e ulaşması hedefinde aktif rol alacağız.” şeklinde açıklamalarını sürdürdü.

Katılım Bankacılığı prensipleri çerçevesinde üretime ve sanayiye ortak olarak katkı sağlayabilecekleri alternatif finansman yöntemleri geliştirmenin öncelikli hedefleri arasında olduğunu kaydeden Aksu, bu sayede ülkemizin kalkınması için önemli bir unsur olan üretim ve istihdama da somut şekilde destek olmayı hedeflediklerinin altını çizerek “Bununla birlikte kentsel dönüşüm, enerji verimliliği, çevre duyarlılığı, yapısal kalkınma ve sosyal konut projeleri üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Yılın ikinci yarısında hem ülkemize dış kaynak sağlama hem de konut stokumuzu daha sağlam, verimli ve çevreci hale getirme yolunda ciddi adımlar atacağız” diyerek sözlerini tamamladı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin