18 Ağustos 2022 Perşembe
Ana SayfaManşetEmlak Konut'tan "Gel, beraber inşa edelim" çağrısı..

Emlak Konut’tan “Gel, beraber inşa edelim” çağrısı..

Yılın son çeyreğine hızlı giren Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut GYO’dan sektörü hızlandıracak yeni bir hamle daha geldi.

Artan konut talebinin karşılanması ve fiyatların kontrol altına alınması için yeni bir süreç başlatan Emlak Konut, küçük ve orta ölçekli yatırımcıya “Gel, beraber inşa edelim” çağrısında bulundu.

Elinde yeni proje geliştirmek veya dönüşüm yapmak için projesi olanlara seslenen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, kat karşılığı sözleşmesi veya yapı ruhsatı olan üreticilerin kendilerine başvurabileceklerinin belirterek hedeflerinin üretimi ve istihdamı artırmak olduğunu söyledi.

9 yıllık tecrübelerini proje üretmek isteyen geliştiricilerle paylaşmak istediklerini dile getiren Gedikli’nin açıklamaları şöyle:

“Hedefimiz orta ve küçük ölçekli yatırımcıyı harekete geçirerek üretimi, istihdamı artırmak, büyümeye, ekonomiye katkı sağlamak. Emlak Konut olarak bu süreç içerisinde birlikte proje geliştirmeden satışa kadar her aşamada destek vermeye hazırız.

Kendi projelerimizi yönettiğimiz anlayış ve prensiple, kontrolümüzde ama birlikte yeni konutlar üretebiliriz. Elinde dönüşüm yapmak için veya yeni proje geliştirmek için projesi, kat karşılığı sözleşmesi veya yapı ruhsatı olan üreticiler bize veya yine bu sektörde faaliyet gösteren iştirakimiz Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi (EPP) şirketimize başvuru yapabilirler.”

Emlak Konut’un önerdiği yeni üretim modeli piyasayı nasıl etkiler?

Hali hazırda büyük konut üreticileri ile gelir paylaşım modelli işbirliği yapan Emlak Konut GYO’nun bu yeni üretim modelinde, markalı konut üreticisi büyük firmaların yanında küçük ve orta ölçekli yatırımcı da sürece dahil olacak. Böylece üretimdeki yavaşlama sorunu çözülecek. Konut üretimi hızlandığında da arz-talep dengesi yerine oturacak. Son yıllarda arzın az, talebin fazla olması fiyatlarda artışa yol açtı. Bu noktada yeni projelerin piyasaya sunulması fiyatların daha gerçekçi artmasına zemin hazırlayacak.

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
321 YAZI