Emlak Konut’tan dev hamle.. 15 bin konut satışa çıkıyor..

0
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut GYO yılın son çeyreğine hızlı bir giriş yapıyor. Şirket, hem konut piyasasına hareket getirecek hem de yeni projelerini bekleten konut üreticilerini cesaretlendirecek bu dev hamlesiyle 12 projesinde toplam 15 bin konutu satışa çıkıyor.

2021 yılının son çeyreğinde ekonomik faaliyetlerin sanayi ve konut sektörü başta olmak üzere tüm sektörler açısından olumlu olacağına ve büyümenin devam edeceğine inandıklarını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, “Biz de şirket olarak son çeyrekte İstanbul’un merkezi lokasyonlarında yer alan arsalarımızda toplam 12 adet yeni projenin satışlarına başlamayı planlıyoruz” dedi.

2022 sonuna kadar 35 bin konut satışa sunulacak

2021 yılı sonuna kadar İstanbul’un değerli, merkezi lokasyonlarında yer alan Çekmeköy, Başakşehir, Küçükçekmece, Sarıyer Ayazağa, Avcılar ve Kartal ilçelerinde yer alan projeleri hayata geçireceklerini söyleyen Gedikli, “Bu projelerimiz kapsamında müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre tasarladığımız toplam 15 bin bağımsız bölümü bu sene sonuna kadar, 2022 yıl sonuna kadar ise bunlara ilave olarak portföyümüzdeki mevcut arsaları da geliştirerek 20 bin bağımsız bölümü daha satışa sunmayı hedefliyoruz. Beklenti ve ihtiyaçlara çözüm olacak yeni projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Emlak Konut olarak ülkemizin yarınlarına güveniyor ve üretmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Emlak Konut’un bu hamlesi sektöre hareket getirecek

Bu yılın son çeyreğinde satışa sunacakları 12 projenin sektörde domino etkisi yapacağını belirten Gedikli, “Piyasada yeni ihalelerin yapılması, satışların başlaması ve vatandaşın bu projelere talep göstermesi diğer konut üreticilerini de harekete geçirecektir. Arsası olanı, elinde sözleşmesi olanı kısaca bekleyen üreticiyi cesaretlendirecektir. Geçen yıl haziran ve eylül ayında geliştirdiğimiz 2 ayrı ödeme sistemi döneminde sadece Emlak Konut projeleri satış yapmadı, piyasadaki tüm firmalara yansıdı. Sadece İstanbul’a değil tüm Türkiye’ye yansıdı. Bu bir etki. Özel sektörün de üretime başlayacağını kademe kademe görmeye başlayacağımızı düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Konutlar, ulaşılabilir fiyatlar ve kolay ödeme avantajlarıyla satışa sunulacak

Son dönemde konut fiyatlarındaki artışın gündemde olduğunu söyleyen ve Emlak Konut olarak fiyatların ulaşılabilir olması için taksit bedellerini azaltmaya yönelik bir çalışma yaptıklarını ifade eden Gedikli, açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Salgının dünyadaki etkilerinden kaynaklı inşaat sektöründe maliyet artışları oldu. İstanbul’da arsa üretimi de kolay olmadığından fiyatlar da bir miktar arttı. Biz fiyatların suni yükselmemesi için bazı ihalelerimizi yüksek teklifler nedeniyle iptal bile ettik. Yeni satışa sunacağımız projelerde de satın alma koşullarını iyileştireceğiz. Fiyatlar daha ulaşılabilir olsun diye 60 aya kadar vade farksız, ara ödemeli, taksidi azaltıcı ödeme koşulları yapacağız.”

Ayrıca fiyatların daha ulaşılabilir olması için yaşam alanlarını yeniden düzenlediklerini ifade eden Gedikli, “Daha fazla daire tipi üzerinde çalışıyoruz. Gereksiz geniş alanlar yerine daha küçük tipte, daha ulaşılabilir ama ihtiyaçları da karşılayacak, kullanılabilir dairelerle fiyatlar daha erişilebilir olacak. Bundan sonraki projelerimizi de bu şekilde çalışacağız”
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin