13 Mayıs 2024 Pazartesi
Ana SayfaKonut ProjeleriEmlak Konut & THY Yenişehir Evleri Arnavutköy

Emlak Konut & THY Yenişehir Evleri Arnavutköy

İstanbul’da ilk defa ev sahibi olacak vatandaşlar için Emlak Konut GYO ve Türk Hava Yolları iş birliği ile yeni bir konut kampanyası başlıyor.

Emlak Konut ve THY iş birliğiyle İstanbul’da ilk kez ev sahibi olacaklara yeni sosyal konut müjdesi.. 2,5 milyon metrekare alan üzerinde az katlı ve yatay mimari anlayışıyla tasarlanan, 1+1, 2+1 ve 3+1 kat planında 13 bin bağımsız bölümün yer alacağı Yenişehir Evleri Arnavutköy projesi için kura başvuruları başladı. Başvurular www.emlakkonut.com.tr adresi üzerinden 2 Haziran tarihine kadar yapılabilecek.

Projede toplam 1 milyon 785 bin 74 metrekare kapalı inşaat yapılacak ve alanda  42 bin 500 kişinin yaşaması planlanıyor. Projedeki 7 blok otopark olarak kullanılmak üzere yapılacak.

Kimler başvurabilecek? Ödeme planları nedir?

Projede toplam Konut sayısı üzerinden engelli vatandaşlarımıza yüzde 5, şehit ve gazi yakınlarına yüzde 5, gençlere ise yüzde 20 kontenjan ayrılacak. 18 – 30 yaş arasında gençlerin ev sahibi olabilmeleri için gelir şartı da aranmayacak.

Emlak Konut GYO ve Türk Hava Yolları (THY) ortaklığıyla hayata geçirilecek olan Yenişehir Evleri Arnavutköy projesinde başlatılan kampanya ile İstanbul’da daha önce evi olmayan vatandaşlara uzun vadede uygun ödeme koşulları ile ev sahibi olma fırsatı sunuluyor.

Katılım şartlarını sağlayan başvuru sahipleri, gerçekleştirilecek kura çekimi ile hak sahibi oldukları projeden, yüzde 20 peşinat, 120 ay vade ve 7.500 TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi olabilecek. Ödemeler Emlak Konut ödeme sistemiyle Emlak Konut’a gerçekleştirilecek. İstanbul’da ikamet, hane halkı (eşler) üzerine kayıtlı evinin olmaması, son bir yıl içerisinde tapu devrinin yapılmamış olması şartı aranacak ve mücbir sebepler hariç, beş yıl boyunca satış işlemi yapılamayacak.

Sıfır Atık altyapısıyla geri dönüşümü destekleyen uygulamalara sahip olan, ısı yalıtımı, gri su arıtımı, güneş enerjisi sistemleriyle enerji verimliliğini ön planda tutan, Yeşil Proje olma özelliğini taşıyan Yenişehir Evleri Arnavutköy projesi, İstanbul Yeni Havalimanı’na 10 dakika ulaşım mesafesinde yer alıyor.

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI