5 Haziran 2024 Çarşamba
Ana SayfaSektörden HaberlerEmekliler için konut projesi anlaşması

Emekliler için konut projesi anlaşması

?Emeklilerin derneği, Denizbank'la emeklilerin kon konusunda işbirliği anlaşması imzaladı. Türkiye Emekliler Derneği(TÜED)'nin Denizbank'la emeklilerin konut ihtiyaçlarını karşılama konusunda "Denizkent" adı verilen bir anlaşma imzaladığı duyuruldu. Türkiye Emekliler Derneği'nin, Denizbank'la imzaladığı anlaşmaya göre İstanbul, Ankara ve Bursa'da emekliler için tam 500 konutun inşası ilk etapta planlandığı öğrenildi. 
TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, TOKİ'nin projelerinin emeklilerin konut sorununu karşılayamadığını söyledi. Ergün, Denizbank'la yapılan anlaşmayla Türkiye'nin dört bir yanında emekliler için ihtiyaç duyulan her yerde konutların inşaa edileceğini öne sürdü.


KazımErgün şunları söyledi:

"Yaklaşık 1 milyon üyesiyle TÜED, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir. Üstlendiğimiz sorumluluğun farkında olarak, dün olduğu gibi bugün de üyelerimizin sorunlarına çözüm üretiyoruz. DenizBank ile yaptığımız iş birliğiyle de emeklilerin konut sorununa çözüm üreteceğiz. İş birliği kapsamında ilk etapta İstanbul, Ankara ve Bursa'da emekliler için toplam 500 konut inşa etmeyi planlıyoruz."
Anlaşma çerçevesinde yer alacak konut projelerinin emeklilerin ihtiyacına göre, yüzme havuzu, açık ve kapalı otopark alanı ile sosyal imkanları kapsıyacak şekilde çizileceği öğrenildi.

PROJE BİLGİ FORMU

Burak Öz
Burak Öz
İstanbul Matbaa Meslek Lisesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğraf Bölümü önlisans, Selçuk Üniversitesi Gazetecilik lisans, Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik yüksek lisans mezunu. 1990'larda öldürülen gazetecileri konu alan yüksek lisans tez çalışması var. Bugüne kadar Hürriyet (staj), BirGün, Karşı gazetelerinde ve çeşitli internet sitelerinde yüzlerce haberi imzalı ve imzasız şekilde yer aldı. Sarı Basın Kartı taşıma hakkını yaklaşık 10 yıl önce kazandı. Orta düzey İngilizce, 10 parmak F klavye, Photoshop bilgisine sahip.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI