Ege’nin turizm merkezi Çeşme olacak..

0

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy‘un “Ege Turizm Merkezi – Çeşme Projesi” hakkında bilgilendirmek amacıyla Ankara’da İzmir iş dünyasının temsilcileriyle toplantı gerçekleştirdiğini belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, proje ile birlikte İzmir’in gözde turizm merkezi Çeşme’de sezonun 12 aya yayılması ve en az 100 bin kişiye yeni iş imkanı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Çeşme Yarımadası’nın bütün İzmirliler için çok önemli olduğuna değinen İşler, projede açıklanan alanların kıraç, bozkır olduğunun, bölgenin doğasına bir zararın söz konusu olmadığının altını çizen İşler; “İzmir’e piyango vurdu. İzmir’in köprüden önceki son çıkışı. İzmir büyük bir şansı yakalıyor.” dedi.

Projede golf ve futbol sahalarının, restoranların, yat limanlarının olacağını dile getiren İşler, kamulaştırılacak alanlarda mülk sahiplerinin kesinlikle mağdur olmayacağının altını çizerek “Bu projede ağaç boyunu geçmeyecek yapılar olacak. Yağmur suyu toplanacak. Enerjinin de bir kısmının güneşten karşılanması bekleniyor. Tamamıyla çevreci ve yeşille barışık bir proje. Projede inşaat yoğunluğu toplam alan içinde yüzde 10’u geçmeyecek. Türk turizminde bugüne kadar olmayan bir model.” şeklinde açıklamalarına devam etti.

Didim’de de benzer bir proje planlanıyor

Çeşme’yi Ege’nin turizm merkezi yapacak projenin mayısta planlandığını ifade eden İşler, Çeşme’den sonra benzer bir projenin Didim’de de hayata geçirilmesinin planlandığını kaydetti.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin