Dövizin Adresi “Lüks Konut” Olacak..

Acarlar Şirketler Topluluğu Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Bilge Özdemir; farklı bir bakış açısı getirerek dövizdeki yukarı trendin “lüks tüketimi” nasıl tetikleyeceğini“ emlakdream.com‘a değerlendirdi.

0
Acarlar Şirketler Topluluğu Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Bilge Özdemir
Kolay Para; Kolay Harcanır ;
 
Sabahtan – akşama, hafta başından – hafta sonuna değerlenen dövizin adresi “ilk durakta“ gayrimenkul olacaktır.
 
Bu gelişme, Lüks gayrimenkul projelerine alım fırsatı sunacaktır. Özellikle, inşaat maliyet aşamasını geçen / satışa açık stok yapısı mevcut projelerde bu durum müşteriler için “Alım Zamanı“ olarak karşımıza çıkmaktadır.
 
Örneğin; elindeki dövizi ile, 15 gün içinde rakamsal boyutlarımıza erişemeyen Acar Blu yatırım ve yaşam fırsatını kovalayan “Birey ve Ailelerin“ aramalarına gün boyu şahit oluyoruz…
 
Lüks’e Erişim Fırsatı ;
 
Pazar İçin en önemli unsur rekabetçi kurun rekabet değerini nerede kaybedeceği inancıdır. Bu değere göre gevşemeye başlayacak “Döviz“ TL’ye dönüşlerde önemli gayrimenkul alım fırsatı sunacaktır.
 
Hareket tarzı ise ekranlara yansıyan kur değil; satmaya çıkınca bozdurulabilen değer olacaktır.
 
İşte bu fırsat; dün İstanbul’un farklı yerlerinde gayrimenkul alımı iken; bugün Acarkent’de Acar Blu’da yerleşim, yaşamdır.
 
Global Tercihler Adres Değiştirecek;
 
Vatandaşlığına yönelik Global tercihlerde Kasım ayına kadar 250 Bin Dolar seviyesinde İstanbul’un Farklı noktalarında alternatifler mevcut iken, bugün TL’sının değer kaybından dolayı 250 Bin Dolar seviyesinde alternatifler yarı yarıya azalmış durumdadır.
 
Bu gelişme Global tercihte yönü Lüks’e çevirecek, vatandaşlık alımına yönelik hisseli alımdan; adetsel konut alımına yönelim başlayacaktır. Bu durumda ise daha fazla adetsel bazda konut satışı gerçekleşecektir.
 
Pazarın Bekleme Sürecini Değerlendiren Kazanır;
 
Dövizdeki artışı, projelerine yansıtma yerine, bekleme – izleme tercihinde bulunan inşaat / proje geliştirme firmaları ve projeleri Elinde Dövizi olanlar İçin tarihi alım fırsatı sunmaktadır. Bu fırsat değerlendirilir ise “kısmet“ , değerlendirilmez ise “nasip“ olur.
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin