Beylikdüzü’nde kentsel dönüşüm.. Doğa Apartmanı’nın yıkımı gerçekleştirildi..

0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki şirketlerden İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. ya da kamuoyunda bilinen adıyla KİPTAŞ ve Beylikdüzü Belediyesi arasında 11 Kasım 2020 tarihinde imzalanan kentsel dönüşüm ortak hizmet protokolü ile Beylikdüzü Gürpınar Siteler bölgesinde başlayan kentsel dönüşüm, adım adım gerçekleşiyor.

KİPTAŞ ve Beylikdüzü Belediyesi iş birliğiyle yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında, 20 Mayıs 2021 itibarıyla resmi sözleşmeler imzalanmaya başlandı ve dönüşüm projesi sahasındaki tüm blokların riskli yapı ilanı tamamlandı. Sahadaki 7 bloktan; daha önce iki bloğun yıkımı tamamlanmıştı, bir tanesi de tahliye edilmiş durumda.

23 Kasım 2021 Salı günü ise; 27 Mayıs 2021 tarihinde riskli yapı ilan edilen Doğa Apartmanı’nın yıkımı gerçekleştirildi. Yıkıma Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt ve hak sahipleri katıldı. Sürece dair gelişmeleri sosyal medya hesaplarından da şeffaf bir şekilde paylaşan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, “Gürpınar’da Beylikdüzü Belediyesi ve KİPTAŞ olarak iş birliği ile yürüttüğümüz dönüşüm projesi kapsamında tüm bloklar riskli yapı ilan edildi. Bugün bir bloğun yıkımında Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve hak sahiplerimizle bir aradaydık. Uzlaşma süreci bitmek üzere.” dedi

23 Kasım 2021 tarihi itibarıyla; Beylikdüzü Gürpınar Siteler bölgesinde 169 bağımsız bölüm ile sözleşmeler imzalandı. Uzlaşma sürecinde sona yaklaşılmasıyla resmi aşamaların tamamlanması bekleniyor. Tüm süreçlerin tamamlanmasının ardından en kısa sürede yeni projenin temelinin atılması planlanıyor.

36 ay vade farksız ödeme kolaylığıyla yenilenecek konutların metrekaresi de aynı kalacak..

Hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesiyle hak sahipleri; mevcut metrekaredeki eski evleri yerine, aynı metrekarede, faydalı alan kullanımı artırılmış, güvenli, nitelikli, depreme dayanıklı dairelere kavuşacaklar. Borçlanma tutarını ise evlerine oturduktan sonra 36 ay % 0 faiz ile KİPTAŞ’a ödeme kolaylığına sahip olacaklar. Bu süreçte inşaat maliyetlerindeki artış ve döviz kurlarındaki yükselişe rağmen hak sahiplerine herhangi bir artış yansıtılmayacak.
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin