DİKKAT!.. Dövizin ve Faizin Telafisi Gayrimenkulde..

Gayrimenkul proje geliştirme, pazarlama ve satış konusunda sektörün Duayeni Bilge Özdemir; elinde dövizi bulananlara - faiz ile gelir elde edenlere yönelik emlakdream.com aracılığı ile çağrıda bulunarak önerilerde bulundu.

0
Döviz Beklentilerinin Adresi Gayrimenkul; 130 milyar dolar seviyelerine erişerek kriz beklentisine yatan döviz hesapları, kaybettiği zaman ve rantı gayrimenkulde telafi etme şansına sahip.
 
5,50 – 6,00 seviyesinde döviz alıp; bekleyenlerin zararını giderebileceği yön; gayrimenkulü gösteriyor. Bu rotaya girmeyenler 5,00 – 5,50 bandını test ederlerken gayrimenkul fiyat avantajlarını kaçırabilirler.
 
Çünkü; uluslararası gelişmelerde anormal bir durum olmadıktan sonra döviz yönünü aşağı gösterirken ortaya çıkabilecek oynaklıklar ise ; döviz satışı için fırsat olacak.
 
Gayrimenkul Geliştiricilerini Döviz Mevduatlarını Gayrimenkule yönlendirmek için 1-$: 6,00-TL’den kampanya düzenlemeye davet ediyorum.
 
Bu kapsama; Kurban Bayramı dolayısı ile Türkiye ilgisi yoğunlaşan gurbetçiler de dahil edilebilir.
 
Faiz Oranları yönü gayrimenkule çevirdi: %25’lere yakın mevduat faizleri veya yüksek kâr payı yatırımlarını değerlendiren rant sahipleri bugün hızla %20’lerin altını test ediyor. Bu hızla gider ise yakında % 17,5 -15’leri göreceğiz.
 
Faiz ve/veya Kar payı gelirlerinin yönü pazarın %40’lara varan değerlerde gerisinde kalan gayrimenkul pazarında olacak. Bu durumu %99’lar ile destekleyecek mortgage faiz oranları daha güçlü hale getirecek.
 
İnşaat sektörüne; Tüketici lehine beklentilerin kırılması için katkı payları ile %99’ların %75’ler seviyesine çekilmesi yönünde öneride bulunuyorum.
 
Gayrimenkul ihtiyaç sahiplerinin ve yatırımcıların pazarda “psikolojik desteğe“ ihtiyacı var. Gayrimenkul Psikolojisinin pazara geri gelmesi için “üzerimizdeki ölü toprağını atmaya ihtiyacımız var“, Gelin pazarı şenlik yerine çevirelim….
 
Bu uygulama Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yönlendirmesi ile GYODER, KONUTDER, İNDER, Emlak Konut GYO ve TOKİ projeleri ile kapsamında sektöre örnek olacak şekilde geniş çerçevede tutulabilir.
 
Bu çerçeve; daha uzun soluk, daha yaygın iletişim ve erişim sağlar.
 
Altını unutmayalım!.. Bununla birlikte, 80 ilden talep gören altına yönelimin rotasının gayrimenkul’e yönelebilmesi için sektör paydaşlarını çözüm geliştirmeye davet ediyorum.
 
Sonuç Olarak; Proje geliştiriciler, İnşaat sektörü paydaşlarını “Dövize Kur ve Mortgage Faiz“ çalışması yapmaya davet ediyor…
 
Elinde Döviz ile bekleyen, faiz ile süreci yürütenleri Gayrimenkul Alımına davet ediyorum.
Gayrimenkul sektörünün yarınları için birleştirici ve geliştirici rollere hazırız.
Bilge Özdemir
Danışılan & Stratejist
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin