Devlet Fikirtepe’ye el atıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm çalışmalarıyla bilinen Kadıköy Fikirtepe’de ofis açılacağı belirtildi.

0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm çalışmalarıyla bilinen Kadıköy Fikirtepe’de ofis açılacağı belirtildi.

Kentsel dönüşüm denince akla gelen ilk yerlerden olan Fikirtepe, son dönemde sık sık bu alanda yaşanan sıkıntı ve sorunlarla gündemden düşmüyor.

Bakanlık bölgede ofis açıyor

Söz konusu sıkıntı ve sorunların giderilmesi için sürekli devrede olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu konuda yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Buna göre Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdürlüğü, Fikirtepe’deki çalışmaları daha da hızlandırmak ve sorunların çözümünde interaktif rol almak için bölgede ofis kurmaya hazırlanıyor.

Sorunların daha kolay çözümü hedefleniyor

Fikirtepe’ye büyük önem veren ve dönüşümün bir an önce tamamlanması için sahaya inme kararı veren bakanlık, bölgede kuracağı ofis ile kat maliklerini ve müteahhitleri dinleyerek sorunları yerinde görüp, ilk ağızdan dinlemeyi ve acil çözümler üretilmesini sağlamayı hedefliyor.

Fikirtepe’de kurulacak ofisin kat malikleri ve müteahhitler arasında güçlü bir köprü olması bekleniyor. Birden fazla müteahhit ile görüşme yapan ve üçte iki oranında çoğunluk sağlayamayan adalarda, yol gösterici ve uzlaşma sağlayıcı rol oynaması bekleniyor.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin