2 Haziran 2023 Cuma
Ana SayfaBölge RaporlarıDepremlerin Mersin'deki emlak piyasasına etkisi..

Depremlerin Mersin’deki emlak piyasasına etkisi..

Mersin’de konut satışlarının, 2023 mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 16,8 oranında azalarak 3 bin 067 olduğunu ve yüzde 2,9 pay ile Türkiye konut satışlarında 6. sırada yer aldığını belirten Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Emlakçılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sinan Canpolat, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin, Mersin’deki konut satışlarına etki ettiğini ve bir önceki yıla oranla düşüş yaşandığını söyledi.

Canpolat, Mersin’deki emlak piyasası ile ilgili şunları söyledi:

“Depremden önce konut fiyatlarında fahiş artışlar yoktu. Depremden hemen sonra fiyatlarda yüzde 350 artış yaşandı. Mersin, depremden sonra yaklaşık 1 milyon göç yaşadığı. Bununla beraber fiyatlarda da tekrar bir yükselme görüldü.

Kiralık ve satılık gayrimenkul fiyatlarında ciddi bir artış meydana geldi. Minimum 1+1 kiralık ev fiyatı 5 bin-10 bin TL, 2+1 8 bin -13 bin TL arası, 3+1 13 bin- 20 bin TL arası gerçekleşiyor. Satılık 1+1 ev fiyatları 1 milyon TL, 3+1 satılık ev fiyatları ise 5 milyondan başlıyor.”

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
348 YAZI