29 Ocak 2023 Pazar
Ana SayfaVideolarBasın ToplantılarıDeluxia Park Business'da lansman satışları başladı

Deluxia Park Business’da lansman satışları başladı

Deluxia Park projesinin ofislerden meydana gelen Business etabında lansman satışları 2 kasımda başladı.Lansmana özel yılbaşına kadar %18 KDV indirimi yapılıyor.

Teknik Yapı tarafından İstanbul Anadolu Yakası ilçelerinden Maltepe ile Kartal’ın kesiştiği noktada hayata geçirilen Deluxia Park projesinin konutlardan meydana gelen Residence etabı 8 haziran 2017’de bir basın toplantısıyla satışa sunulmuştu. Projenin ofislerden meydana gelen Business etabı ise Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım ev sahipliğinde 2 kasım 2017 perşembe günü düzenlenen basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtılmasının ardından “sektörde ilk kez uygulanacak” yeni bir anlayışla lansman satışlarına sunuldu. Projenin yaklaşık 500 milyon Liralık yatırım değeri bulunuyor.

Basın toplantısında bir konuşma yapan Umut Durbakayım; Teknik Yapı’nın her zaman müşterinin yanında olduğunu vurgulayarak projede aidat giderlerini minimize etmek, faiz yükünü azaltmak ve yüksek prim potansiyeli sunabilmek için bu projeye özel çalışma yapıldığını ve projede yer alan ve büyüklükleri 76 ile 123 metrekare arasında değişen 6 adet toplantı salonunun, 17. ve 18. katlarda yer alacak spor salonu ile restoranın, blokların altındaki kafeteryanın, sınırlı sayıdaki otopark alanının ve oto yıkamanın kira gelirleri aidatların düşürülmesi için kullanılacağını söyledi. Deluxia Park Business’ın lansman avantajları ve sektörde ötelenen zamlara da dikkat çeken Umut Durbakayım “sektörde aylardır dizginlenen fiyat artışını bu projemize yansıtmadık. Buna ek olarak yılbaşına kadar gerçekleşecek satışlarda KDV’yi de biz üstlendik. Ayrıca bazı vadelerde de faiz yükünü de sıfırladık. Tüm bunları üst üste koyduğumuzda projenin kazandırma potansiyelinin ne kadar yüksek olduğu ortaya çıkıyor” dedi.

Deluxia Park Business’da fiyatlar ve ödeme planı

Deluxia Business Park’ta ofislerin metrekare satış fiyatları KDV hariç 7 bin 700 Liradan, ofis fiyatları da 603 bin TL’den başlıyor. Bu fiyata eklenmesi gereken yüzde 18’lik KDV oranını bu sene sonuna kadar peşin veya banka kredili olarak alanlara özel olarak Teknik Yapı karşılayacak. Projeden yatırım yapmak isteyenler için firma bünyesinde yüzde 30 peşin ve kalan yüzde 70 bakiye için vade farksız 48 ay taksitlendirme avantajı sunuluyor. Daha uzun vadeyi tercih edenler için 0.79 vade farkı oranlarıyla 100 aya kadar vadelendirme olanağı da var.

Ofisler avantajlı donanımla teslim edilecek

Teknik Yapı projede ofisleri yükseltilmiş taban döşemeleri ve klimalandırma sistemleri yapılmış olarak teslim edecek. (Shell and core denilen sistemde yapılan farklı ofis projelerinde yapılmadan teslim edilen ama aslında ofislerde olması gereken bu 2 sistemin maliyetli bir şey olduğunu ve bu projede bunların hazır halde teslim ediliyor olmasının büyük avantaj olduğunu hatırlatmakta fayda görüyoruz)

Deluxia Park Business ile sektörde bir ilk: Örnek Ofis

Büyüklükleri 80 ile 1.316 m² arasında değişen 400 ofis ve büyüklükleri 99 ile 555 m² arasında değişen 14 adet ticari ünitenin yer aldığı Deluxia Park Business projesinin satışında bir ilk gerçekleştirilecek. Bire bir örnek daire kavramını Uphill Court projesiyle sektöre taşıyan Teknik Yapı, bu kez de ‘Örnek Ofis’ ile sektörde yeni bir akım başlatıyor. Projede yer alan A plus ofisler için satış merkezinde örnek ofis hazırlayan Teknik Yapı, kalite ve kullanım alternatiflerini bire bir gösterecek.

Deluxia Park Business metro istasyonunun yanıbaşında konumlanıyor

Maltepe Cevizli’de yaklaşık 14 bin metrekarelik arsa üzerinde projelendirilen Deluxia Park projesinin Business etabı 35 katlı tek blokta 400 ofisten ve 14 ticari mağazadan meydana geliyor. Ofislerin büyüklükleri 80 metrekareden başlayıp tek katta 1316 metrekareye kadar çıkarken ticari mağazaların büyüklükleri de 99 ile 555 metrekare arasında değişiyor. Proje; Dr. Lütfü Kırdar Hastanesi ve Koşuyolu Kalp Damar Hastanesi’ne ile Anadolu Adalet Sarayı’na yürüme mesafesinde bulunuyor. Kadıköy – Kartal – Tavşantepe metrosunun bölge istasyonu ise projenin yanıbaşında sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor.

Otopark alanından elde edilen gelir; aidatların düşürülmesi için kullanılacak

Projede yer alan 400 ofis ve 14 dükkandan oluşan toplam 414 ünitenin kullanımı için açık otopark ve 4 kattan oluşan kapalı otopark yer alacak.  Yaklaşık 600 araç kapasitesine sahip otoparkın bir bölümü misafir otoparkı olarak ayrılırken engellilere ayrılan 16 adet otopark alanı yapılacak. Projedeki her ofis için en az 1 adet kapalı otopark tahsis edilirken, büyük ofisler için bu rakam 2 olacak.

Diğer taraftan istek doğrultusunda site yönetiminden kiralanabilecek 51 araç kapasiteli otopark alanından elde edilen gelir, aidatların düşürülmesi için kullanılacak.

Deluxia Park Projesi Nerede?

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
342 YAZI