18 Ağustos 2022 Perşembe
Ana SayfaEditörün SeçtikleriDap Yapı Nişantaşı Koru projesinde detaylar belli olmaya başladı

Dap Yapı Nişantaşı Koru projesinde detaylar belli olmaya başladı

Dap Yapı iştiraki Eltes İnşaat ve İstlife iş birliğinde Emlak Konut’un Nişantaşı’ndaki arsası üzerinde hayata geçirilecek yeni projede ayrıntılar belli olmaya başladı.

Proje, Dap Yapı’nın Çekmeköy Ormanköy’den sonra “Sağlıklı Evler” konseptindeki ikinci projesi olacak olan Nişantaşı Koru projesi; San Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde gibi Dünyanın önde gelen lüks ve prestijli markalarının yer aldığı Abdi İpekçi Caddesi’ne 650 metre, City’s Alışveriş Merkezi’ne ise 300 metre mesafede bulunuyor.

Lokasyon olarak Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında yer alan ve 5 blok olarak tasarlanan proje brüt alanları 85 ile 760 metrekare arasında değişen 161 konuttan oluşacak.

“Nişantaşı Koru projesi yatırımcısına yüzde 100’ün üzerinde kazandıracak”

Emlak Konut GYO güvencesi ve Dap Yapı vizyonuyla geliştirecekleri Nişantaşı Koru projesinin sadece Türkiye’de değil dünyada da parmakla gösterilecek bir proje olacağını ifade eden Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Sağlıklı Evler konseptindeki yen projeleri ile ilgili şunları söyledi:

“Emlak Konut Güvencesi ve Dap Yapı vizyonuyla hayata geçecek olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, yıllar sonra bile değerine değer katacak bir eser olacak. Nişantaşı bölgesindeki konutların neredeyse tamamı döviz ile satılıyor. Biz Dap Yapı olarak, dövizin ağırlıklı olduğu bu piyasada Türk lirası ile vadeli satış yaparak, konut alıcısını hem kur riskinden koruyor hem doğru bir yatırım yaparak kazanç elde etmelerini sağlıyor hem de sağlıklı ev konseptimizle sağlıklı ve güvenli bir yaşam sunuyoruz. Nişantaşı ve civarında yer alan bölgede son 10-15 yılda yapılan konutların piyasa değerlerini incelediğimizde, ön talep dönemi fiyatlarımızın bölgenin %40 altında olduğunu görüyoruz. Bu nedenle projemizin %100’ün üzerinde bir prim potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz.”

Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 sürecini, gayrimenkul sektörü açısından deprem gibi bir mihenk taşı olarak gördüklerine dikkat çeken Yılmaz; “Nasıl deprem öncesi ve sonrası vardı, artık Covid öncesi ve sonrası olacak. Çekmeköy’de 58 bin 300, Nişantaşı’nda 18 bin kişilik hedef kitlenin beklentilerini aldık, fikrini dinledik. Bu bilgileri Dap yapı uzmanlığı ile harmanlayarak, Covid 19 salgını sonrası Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde tescillenmiş Sağlıklı Ev konseptini geliştirdik” dedi.

ZİYA YILMAZ, SAĞLIKLI EVLERİN 5 ÖZELLİĞİ ŞÖYLE SIRALADI:

1- İhtiyaç duyulduğu anda yürüyerek çıkılabilecek yükseklikteki evlere sağlıklı ev diyoruz.

2- Sağlıklı evlerde bahçe yoksa teras, teras da veremiyorsanız kesinlikle geniş balkona yer vermelisiniz. Nişantaşı projemizi, tamamen kişiye özel detayların düşünüldüğü ‘lüks tekne’ ve villa konforu mantığıyla tasarladık.

3- Sağlıklı ev, orman, koru veya yeşil alana sahip olmalı. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki; yeşillikler içinde yapılan spor aktiviteleri hem fiziksel hem de ruhsal anlamda kronik hastalıklara da iyi geliyor. Biz bu anlamda tamamen ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nda yeşil bir proje hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Sağlıklı Ev’ dediğinizde, her dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki sağlık kriterlerine uygun olarak tasarlanması ve kesinlikle birbirinden ‘bağımsız’ olması ve doğal havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve son kriter ise en son deprem yönetmeliğine göre inşa ediliyor olması…

NİŞANTAŞI’NA VİLLA KONFORUNDA GENİŞ TERASLI KONUTLAR KAZANDIRILACAK

Nişantaşı’nda bir ilk olarak bahçe villa konforunda, daire büyüklüğüne sahip teraslara sahip olacak konutlar üreteceklerini belirten Ziya Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Doğanın ‘iyileştirme’ gücünün ön plana çıkarıldığı Dap Yapı Nişantaşı Koru projemizde temiz hava ve bol oksijen; daire büyüklüğünde olan villa konforundaki teraslar, salonlar, yatak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Başta Ihlamur Kasrı olmak üzere komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana sahip adeta küçük bir orman olan koru alanından gelen bol oksijen sayesinde, şehrin merkezinde olmanıza rağmen, kendinizi ormanda yaşıyormuş gibi zinde hissedeceksiniz.

Dap Yapı, Nişantaşı’nda konut ve yaşam anlamında lüks ile doğayı buluşturuyor ve bir ilki gerçekleştiriyor. Bahçe Villa konforunu, Nişantaşı’nda şehrin kalbine taşıyor. İlk defa sunulan bu bahçe villa yaşam seçeneğinde, evinize ister binadan isterseniz bahçenizden gireceksiniz.
Çocuklarınız bahçede oynarken, havuzunuzda keyifle vakit geçireceksiniz.”

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz
RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
321 YAZI