DAP İzmir’in lansmanı özel kampanyalarla yapıldı

DAP Yapı'nın İzmir'de hayata geçirdiği ilk projesi DAP İzmir, lansmana özel kampanyalarla tanıtıldı.

0

DAP Yapı’nın İzmir’de hayata geçirdiği ilk projesi DAP İzmir, lansmana özel kampanyalarla tanıtıldı.

DAP Yapı, DAP İzmir projesinin tanıtımını, özel kampanya seçeneğiyle yaptı. Proje 31 ve 32 katlı 2 bloktan oluşuyor. 450 milyon lira yatırım değeri taşıyan projede büyüklükleri 211 metrekareye kadar olan  1+0’dan 3+1’e kadar çeşitli tiplerde 707 konut ve ticari üniteler bulunuyor.

Proje, lansmana özel kampanya ile başladı. Kişiye özel ödeme koşullarının sağlandığı kampanyada düşük peşinat ve bir yıl kira garantisi imkanı sunuluyor. Ayrıca, yüzde 5’e denk gelen 14 bin 950 bin liradan başlayan peşinat ve aylık 2 bin 300 liralık taksitlerle ev sahibi olma imkanı veriliyor. Topraktan senetli satışa bir yıl kira garantisiyle 10-12 yılda kendini amorti etmesi sağlanıyor.

Daire fiyatları 299 bin liradan başlayan projede ayrıca 50 ay 0 faiz kolaylığı da sunuluyor. Projede metrekare fiyatları 4 bin 500 liradan başlıyor.

“Satış rekorları kırdık”

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, fiyatları mümkün mertebe aşağıda tuttukları projenin ön talep kısmında satış rekorları kırdıklarını söyledi.

Projenin yüksek prim yapacak bir bölgede inşa edildiğini anlatan Yılmaz, “Geniş daire ve balkonların bulunduğu projede fiyatlar eski evlerden bile düşük. Her zaman olduğu gibi hem oturan hem de yatırımcıların kazanacağı bir proje oldu. Bu kapsamda herkesin kazanacağı özel kampanyalar düzenliyoruz.” dedi.

“İzmir’e talep artıyor”

Yılmaz, İzmir’e yoğun talep olduğunu dile getirerek, “Geçen yıl 34 bin 661’i birinci el olmak üzere 84 bin 184 konut satıldı. Türkiye genelinde konut fiyatlarında en büyük artış yüzde 18,9 ile İzmir’de gerçekleşti. İzmir son dönemde üst düzey yöneticilerin daha çok tercih ettiği bir il haline geldi. Beyaz yakalı göç alan iller içinde ilk sıraya geldi. Yapılan araştırmalara göre her 10 yöneticiden 4’ü İzmir’de iş aramaya başladı.” diye konuştu.

İzmir’in yaşanabilirlik endeksinde de 10 sıra birden yükseldiğini belirten Yılmaz, “İstanbul-İzmir otoyolu tamamlandığında fiyatlar daha artacak. Mesafe de 3,buçuk saate kadar düşecek. Şimdiden herkesi bu avantajlı şartlarla projemizden konut almaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“Topraktan satışta 430 konut satıldı”

Ziya Yılmaz, satış ofislerine yaklaşık 8 bin kişinin geldiğini ve topraktan satış kampanyasına ise yaklaşık 40 bin müracaat aldıklarını ve 430 konutun satıldığını ifade etti.

Diğer projelerini de yoğun ilgi olduğunu aktaran Yılmaz, doluluk oranlarının yüzde 90’lara vardığını ve AVM’nin Mart sonunda yapılacağını söyledi.

“Yeni projelerimiz var”

Yılmaz, projedeki konutların yüzde 20’sinin İstanbul ve diğer İzmir dışındaki illerde yaşayanlar tarafından alındığını dile getirerek, şöyle devam etti:

“Cephesi, ısıtması, soğutması çok farklı. Kira garantisi şöyle oluyor; Siz daireyi aldınız ancak oturmayacaksınız, kiraya vermek istiyorsunuz. Sizin yerinize biz kiralıyoruz ve bir yıl 1 bin 200 ile 6 bin lira arasında değişen fiyatlarla kira ödüyoruz eğer kiralayamazsak. Zemin çalışmaları devam ediyor. Ondan sonra 24 ay içinde teslim etmeyi planlıyoruz. 2017 çok başarılı geçirdik. Lüks konut segmentinde en çok konut arz eden satan firmalarından biriyiz. 1,1 milyar liraya yakın konut sattık. Yine bu civarda ciro beklentimiz var. Devam eden projelerimiz var. Yeni projeler olacak. İzmir’de 3 arazinin imar ve proje çalışmaları devam ediyor. Ondan sonra yine denize sıfır konumda yükselecek.”

Yılma, kentsel dönüşüm projelerinde istenilen oranda ilerlemediklerini aktararak, “Zorlanıyoruz. Ünalan projesi büyük proje. Biraz daha zamana ihtiyacımız var. Yerel belediyeler, kamu elini taşın altına soksa, bizi davet etseler, tekliflerimizi sunsak. 800 kişiyi bir araya getirmek kolay değil.” yorumunu yaptı.

Dap İzmir projesinde senetli satış ve kira garantili kampanya detayları -Dap Holding Başkanı  Ziya Yılmaz’ın  röportajının izlemek  için tıklayınız 

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin