24 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaEditörün SeçtikleriCVS Hava Kent, Anadolu’da konut projeleri geliştirecek..

CVS Hava Kent, Anadolu’da konut projeleri geliştirecek..

Orta gelir grubunun barınma sorununu çözmek için kooperatif modeliyle markalı konut projeleri üreten ve kar amacı gütmeyen CVS Hava Kent Yapı Kooperatifi, İstanbul projelerinden sonra Anadolu’da yer arayışına başladı. CVS Hava Kent’in hedefinde İzmir, Muğla ve Ankara var.

İstanbul’da büyümenin yanı sıra modeli İzmir, Muğla ve Ankara’ya taşımayı hedeflediklerini söyleyen CVS Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, “Ankara’yı gündeme aldık, Bodrum ve İzmir merkez ile Urla’da yer bakıyoruz. Arsa fiyatları çok yüksek olduğu için temkinliyiz” dedi.

Kooperatifin Taşoluk-2 ve Tuzla Aydınlı projelerinde çalışmalar devam ediyor

Konut sahibi olmak isteyenlere Ziraat Katılım Bankası’ndan kredi imkanı sunan Hava Kent’te fiyatlar 2 milyon 750 bin TL ile 4 milyon 250 bin TL arasında değişiyor. İstanbul’da havalimanları bölgesinde konut üretimi yaptıklarını ve 144 konutluk Taşoluk-1 projesini hak sahiplerine teslim ettiklerini açıklayan CVS Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, Taşoluk-2 ve Tuzla Aydınlı projelerinde de çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

İnşaatının yüzde 50’lik kısmının tamamlandığı Taşoluk-2 projesinin İngiltere’den tasarım ödülü aldığını açıklayan Çavuş, “İstanbul Havalimanı’na 5 kilometre mesafede olan Taşoluk-2 etabını gelecek yıl haziran ayına kadar tamamlayacağız. Projenin mimarı Cihan Sinan Bostancı. Projemizin aldığı ‘European Property Awards 2022’ tasarım ödülü ile 100 yıllık Türkiye tarihinde ödül alan ilk yapı kooperatifi olduk. Bu projenin yanı sıra yine Arnavutköy Haraççı mahallesinde 150 konut, Anadolu yakasında Sancaktepe / Samandıra mevkiinde 150 konut ve Tuzla / Aydınlı mevkiinde 120 konutluk projelerimizi devreye alacağız” dedi.

Müteahhit karı olmaması ve tapu harcının düşük olması nedeniyle diğer projelere göre yüzde 60 daha ucuza konut sattıklarını dile getiren Erkut Çavuş, Tuzla projelerinde 2+1 dairelerin fiyatlarının 2 milyon 750 bin TL, 3+1 dairlerin fiyatının ise 3 milyon 250 bin TL’den başladığını belirtti.

“Ziraat Katılım Bankası’ndan 2+1 için 1.5 milyon TL, 3+1 için 2 milyon TL kredi desteği sağlıyoruz” bilgisini veren Çavuş, projelerden bir kişinin en fazla 2 daire alabildiğine dikkat çekti. Erkut Çavuş, aylık ödemelerin de 26 bin TL olduğunu söyledi.

(Kaynak: Nurdoğan Arslan Ergün – Dünya Gazetesi)

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI