Çözüm Merkezine akademik-profesyonel-yaygın adım

Gayrimenkul proje pazarlaması ve satışı konusunda sektörün deneyimli ismi Bilge Özdemir "Turyap Holding & İstanbul Ticaret Üniversitesi arasında imzalanan “ Arabuluculuk, tahkim, müzayede ve eğitim gibi geniş yelpazede hizmet verecek çözüm merkezinin imza törenini emlakdream.com için kaleme alarak değerlendirdi;

0
Gayrimenkul proje pazarlaması ve satışı konusunda sektörün deneyimli ismi Bilge Özdemir; Turyap Holding & İstanbul Ticaret Üniversitesi arasında imzalanan “Arabuluculuk, tahkim, müzayede ve eğitim” gibi geniş yelpazede hizmet verecek çözüm merkezinin imza törenini emlakdream.com için kaleme alarak değerlendirdi.
12 Eylül’de Gayrimenkul Sektörü için İstanbul’da başlayıp Türkiye geneline yayılacak önemli bir adım atıldı.
İstanbul Ticaret Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölüm Başkanı Dr. Ferhan Vahit Benli’nin işaret ettiği gibi sözün, toleransın bittiği noktada, “çözüm merkezi“ devreye girecek. Bu gelişme, İstanbul’un Süper City olma yolundaki önemli adımı olacak.
Çözüm Merkezi; Türkiye’nin dış dünyaya entegrasyonunda önemli bir aşama teşkil edecek.
Uluslararası ve Avrupa Birliğinden Avukat – Hakem – Arabulucu Sn, Louis-Bernard Buchman’ın hazır bulunduğu imza töreninde Sn. Buchman, iş hayatında geciken adaletin; adalet olmadığını, hukuki süreçlerde “Zaman ve Maliyetin“ en önemli unsur olduğu, çözüm merkezlerinin dış dünya ile ticaret için çok önemli olduğu, iş hayatı problem çözümlerde önemli konunun tarafların masadan mutlu kalkmaları olduğu vurguladı.
Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay TURYAP’ın, yaklaşık 2 yıl önce gayrimenkul konusundaki ihtilafları mahkemeye gitmeden çözümlemek amacıyla hayata geçirdiği Arabuluculuk Çözüm Merkezinin bugüne kadar 200’e yakın başvurunun 170’ini çözüme kavuşturduğunu belirterek, şimdi ise Çözüm Merkezi yeni yerinde, yenilenen yüzü, çözüm ortakları ve daha kapsamlı yapısı ile vatandaşlara hizmet vereceğini belirtti.
Arabuluculuk, tahkim, tapu-takas, değerleme, müzayede ve eğitim-araştırma gibi geniş yelpazede hizmet verecek Arabuluculuk Çözüm Merkezinin İstanbul ve yurt geneline yayılma stratejisi Workinton ile geliştirilecek.
Workinton CEO’su Pınar Massena Turyap işbirliğinde Workinton işletim sisteminin çözüm merkezlerinde “Ortam psikolojisinin“ pozitif katkı sunacağı değerlendirildi.
İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Prof.Dr. İbrahim Baz Türkiye’de mahkemelerde görülmekte olan davaların önemli bir kısmının mülkiyet üzerine olduğunu belirterek, “Mahkemede bunların görülmesinin yıllar aldığını belirterek Bunların küçük dokunuşlarla halledilebilen mevzular olduğuna dikkat çekti.
“Yaşanan uyuşmazlıklar da taraflar gibi gayrimenkullerin değerlerinin zarar gördüğü,
önemli olan, anlaşmazlıkları olan insanları bir araya getirip dinlemek ve bunlara kısa bir sürede çözüm üretebilmek.” şeklinde konuştu.
Sn. Baz, Turyap Holding işbirliği ile geliştirilecekleri merkezlerde;
 • Personel yetiştirme ve yetişmiş personeller ile hizmet
 • Bilgi İnformasyon Merkezi alt yapısı ile güncel ve doğru bilgi paylaşımı
 • Avrupa Birliği standartlarında Değerleme ve ulusal değerleme alt yapılarının geliştirilmesi
çalışmaları yapılacağını belirtti.
Çözüm merkezi Direktörü Dr. Hakan Hanlı; Mirasa konu gayrimenkuller, hisseli gayrimenkuller, boşanmaya bağlı gayrimenkuller, ticari ortaklığın sonlandırılmasına bağlı gayrimenkuller, kat karşılığı-hasılat paylaşımlı gayrimenkuller, kentsel dönüşüme konu gayrimenkuller, ipotek veya icraya konu gayrimenkuller, kiralamadan doğan ihtilaflardaki gayrimenkullerde çözüm merkezi hizmetinin sonuca girmedi önemini değerlendirdi.
Kamudan; Özel Sektöre, Kurumlardan; Şahıslara çözüm artık Masa’da… Masa; Turyap Holding & İstanbul Ticaret Üniversitesi ile bugün Dap Vadi’de, yarın ….
Bilge Özdemir
Marketing and Sales Solution Partner of Real Estate Projects & Construction Business
  ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

  Yorum Yapın

  Lütfen yorumunuzu girin!
  Lütfen isminizi girin