“Çok büyük projeler yapacağız”

Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı ve Boss4 Gayrimenkul İnşaat AŞ Kurucu Ortağı Abdülkadir Akkuş, bundan sonraki süreçte Emlak Konut'un 500 milyon-1 milyar lira arasındaki dev projelerine yatırım yapmayı planladıklarını söyledi. 

0

Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı ve Boss4 Gayrimenkul İnşaat AŞ Kurucu Ortağı Abdülkadir Akkuş, bundan sonraki süreçte Emlak Konut’un 500 milyon-1 milyar lira arasındaki dev projelerine yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.

Ortakları arasında Akkuş Gayrimenkul’ün de bulunduğu yeni kurulan BOSS4 Gayrimenkul ile Lübnanlı ortağı Westanbul Yatırım Grubu birlikteliğiyle 100 milyon TL yatırım değeriyle Beylikdüzü’nde hayata geçirilecek Alya Grandis projesinin lansmanı düzenlendi.

Akkuş, lansmanın ardından emlakdream.com’a yaptığı açıklamada, projenin 8 bin metrekare üzerinde 100 konut ve 8 ticari üniteden oluştuğunu söyledi.

“Projenin yüzde 17’si satıldı”

Projede ağırlıklı olarak  büyüklükleri 136 ile 372 metrekare arasında değişen 3+1, 4+1, 6+2 ve 7+2 tipinde daireler olduğunu anlatan Akkuş, “Şu ana kadar yüzde 17’sini sattık. Peşin almadan 0 faizle 36 ay taksit yapıyoruz. Ortaklık yüzde 50-50. İlk adımı attık. Daha büyük projeler yapmak istiyoruz. Emlak Konutun 500 milyonluk 1 milyarlık projelere gireceğiz. Kentsel dönüşümü de düşünebiliriz. Yeni arsa ya da kat karışığı ya da fabrika yatırımları yapacağız. Kendisiyle bunları konuştuk.” dedi.

Akkuş, bölgedeki 3 projelerinin ikisinin tamamlandığını belirterek, “Diğerini nisan ayında teslim edeceğiz. Bu, dördüncü projemiz. Fiyatlar İstanbul için çok uygun. Metrekaresi 4 bin. Lansmandan sonra fiyatlara artacak. Proje önümüzdeki yıla kadar yüzde 30 değer kazanacak. Esenyurt, Kavaklı ve Avcılar’da arsalarımız var. Buralarda bu yıl Eylül ayı gibi yeni projeler yapmayı düşünüyoruz. Esenyurt’ta kısmetse beraber proje yapacağız.” diye konuştu.

“Gayrimenkul dahil yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım yapacağız”

Boss4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. Kurucu Ortağı Ahmet El Khatip da Türkiye ile Lübnan’ın kültürel olarak birbirine çok yakın iki ülke olduklarını anlattı.

Türk insanının çok sıcak, kültürünün de geniş olduğunu dile getiren Khatip, “Finansal potansiyeli yüksek olan bir ülke. Bundan dolayı Türkiye’de yatırım yapmayı tercih ettik. İlk 3 yıl sadece gayrimenkul sektöründe 20-30 milyon dolarlık yatırım yapacağız. Sanayi ve tarım gibi alanlarda da 50 milyon dolar civarı yatırım yapacağız.” şeklinde konuştu.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin