26 Mart 2023 Pazar
Ana SayfaManşetCNR Emlak Fuarı 23 kasımda kapılarını açıyor

CNR Emlak Fuarı 23 kasımda kapılarını açıyor

CNR Emlak 5. Gayrimenkul Yatırımları Projeleri ve Finansmanı Fuarı 23-26 kasım tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

CNR Expo Yeşilköy’de 23-26 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan CNR Emlak Fuarı’nın ilk gününde “Şimdi Türkiye’ye Yatırım Zamanı” mottolu 2. Emlak Zirvesi de gerçekleştirilecek. 50 ülkeden gelen yatırımcıların ziyaret etmesi beklenen fuardaki zirvede de 25 ülkeden gelen katılımcı yer alacak. Fuarı 25 bin civarında ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından desteklenen fuarda yatırımcılar, proje üreticileri ve finansman kuruluşları bir araya gelme fırsatı bulurken 2’incisi gerçekleştirilecek zirvede de 30’un üzerinde konuşmacı; gayrimenkul sektörünün finansman ve yatırım konularını tartışacak. Zirveyi 500’ü aşkın kişi izleyecek.

Açılış konuşmasnı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yapacağı zirveye konuşmacı olarak katılacak isimler arasında; TOKi Başkanı M. Ergün Turan, Türkiye Varlık Fonu Başkanı Himmet Karadağ, İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, Konutder Başkanı Altan Elmas, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, Prof. Dr. Kerem Alkin , Dr. Can Fuat Gürlesel, Hacı Ali Taylan, Vedad Gürgen, Mesut Pektaş, Hüseyin Oflaz, Kerim Alain Bertrand, Mehmet Sami Kılıç, Oya Zıngal,  Zafer Arslan, Dr. Eyüp Vural Aydın, Hasan Tahsin Usta, Doç. Dr. Recep Bildik, Mehman Abbas, Yunan-Türk Ticaret Odası Başkanı Panagiotis Koutsıkos, Ukrayna Altyapı Bakanlığı Proje Müdürü Taras Boıchuk, Suudi Aramco Proje Direktörü Emad Johar, Gülnur Üçok, Vehbi Orakçı, Oğuz Kösebay, Haluk Sur, Şinasi Bayraktar, Umurcan Gago gibi alanlarında uzman isimler bulunuyor.

ZİRVENİN ANA KONUŞMACISI ‘YEŞİLİN BABASI’ OLARAK TANINAN JERRY YUDELSON OLACAK

CNR Emlak Zirvesi’nin “keynote konuşmacısı” yeşil binalar üzerine 14 kitap yazan, 100’den fazla konferansta ana konuşmacı olan ve 25 yıllık tecrübesi ile LEED sisteminde yaklaşık 4000 inşaat sektörü profesyonelini eğiten, “God Father of Green” (Yeşilin Babası) lakaplı Jerry Yudelson olacak. Yudelson, “Sürdürülebilir Şehirciliğin Geleceği” ana başlıklı konuşmasında daha yeşil bir dünya yaratmanın ve teknoloji trendlerinin sürdürülebilir şehirciliğe uygulanmasındaki aşamalarını paylaşacak. JerryYudelson, önümüzdeki on yıllık süreçte sürdürülebilir kentler yaratmak için gayrimenkul sektörünün neler yapması gerektiğine vurgu yapacak. Sürdürülebilir şehirciliğin ileriye götürülmesi için işletmeler, sivil toplum kuruluşları ve hükümetler tarafından atılabilecek 5 adımı açıklayacak.

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ PROJELERİ AYNI ÇATI ALTINDA TANITILACAK

Rusya, İran, Suudi Arabistan, Katar, BAE başta olmak üzere 50’nin üzerinde ülkeden yatırımcıları ağırlayacak olan CNR Emlak Fuarı’nın bu yılki yeni pazarları Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, Pakistan, Afganistan, Cezayir ve Fas olacak. Fuar, Türkiye’nin en önemli projelerinin aynı çatı altında yatırımcılarla buluşmasını sağlayacak.

FUAR ALANINDA SATIŞ İŞLEMLERİ BAŞLATILABİLECEK

“Proje Geliştiricilerinin Uluslararası Referansı” teması ile düzenlenen, kurumsal yatırımların yanı sıra tek konut satışlarının gerçekleşeceği fuar, yerli yatırımcılar tarafından da yakından takip edilecek. Yüzlerce projeyi inceleme ve karşılaştırma fırsatını yakalayacak olan yerli yatırımcılar böylece, konut alımında doğru tercihi yapabilecek. CNR Emlak Fuarı’nı ziyaret edecek yatırımcılar, fuar alanında yer alacak olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü standından yatırım yapmak istedikleri projenin işlemlerini başlatıp, Bankalar Caddesi’nin standından da kredi bilgileri alabilecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
346 YAZI