Çayırova bölgesinin gayrimenkulde yatırım değeri

Hızla gelişen Çayırova; Osmangazi Köprüsü, Körfez ulaşım hattı ve Yavuz Sultan Selim köprüsü ile sınırları çizilen "altın üçgen"in getirdiği değer ile her geçen gün daha yüksek bir prim potansiyeli sunuyor.

0

Osmangazi Köprüsü, Körfez ulaşım hattı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile sınırları çizilen Altın Üçgen olarak adlandırılan bölge ile birlikte Gebze – Çayırova aksında gayrimenkul yatırımları her geçen gün daha yüksek bir prim potansiyeli sunuyor. Bölgeyi ön plana çıkaran ve değerli kılan faktörler ise şöyle:

ULAŞIM OLANAKLARI

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin amacı, mevcut D-100 ve TEM Otoyolunun yükünün azaltılması ve bu yolla İstanbul üzerinden doğuya doğru akan trafiğin rahatlatılmasıdır. Projenin güzergâhı Silivri Kınalı-3. Köprü ile Anadolu Yakasında Poyrazköy-Gebze-Akmeşe-Akyazı hattı olup Akyazı’da mevcut otoyola bağlantı planlanmıştır. 260 km uzunluğundaki proje ile İstanbul’dan Adapazarı-Akyazı’ya olan ulaşım bağlantısı 17 km daha kısaltacaktır. Kuzey Marmara Otoyolu, İstanbul Yeni 3. Havalimanı’na bağlantı sağlayacaktır.

Osmangazi Köprüsü

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesi dâhilinde içinde Osman Gazi Köprüsü’nü içeren 384 kilometre otoyol ve 49 kilometre bağlantı yolu yapılmaktadır. Sadece köprü kullanarak körfez geçişi 2 saatten 6 dakikaya, projenin tamamı tamamlandığında ortalama 8 saat süren İstanbul-İzmir yolculuğu 3,5 saate düşecektir. Yeni yapılacak otoyol ile mevcut devlet yolundan 95 kilometre daha kısa mesafede ve köprü ile 1,5 saat süren yaklaşık 88 kilometre yol yerine köprü geçişi kullanılması ile yapılan tasarruf yolculuk süresini indiren başlıca nedenlerdir.

İstanbul-Bursa-Balıkesir-İzmir Otoyol Projesi

Osmangazi Köprüsünün açılması ile birlikte öncelikli olarak körfez geçiş süresi çok kısaldı. Akabinde inşaatı devam eden İstanbul-Bursa-İzmir arası otoban projesi ile birlikte İstanbul’dan Bursa ve Ege Bölgesi’ne ulaşım çok daha kısa sürmesi hedeflenmektedir.

İstanbul’dan normal hallerde 3 saatte, yoğun trafikte 5 saatte ulaşılan Bursa ulaşımı Körfez Köprüsü hizmete girdikten sonra, 1 saate, 8 saatte ulaşılan İzmir ulaşımı 3,5 saate, Edremit-Ayvalık ulaşımı, 3-3,5 saate ve Eskişehir ulaşımı 2-2,5 saate inecektir. Bu kapsamda, Antalya ulaşımı bu güzergâha kayacak ve bu yol yaklaşık 65 km. kısalacaktır.

Gebze Marmaray Projesi

Halkalı ile Gebze’yi birbirine bağlayacak olan proje Avrupa Yakası ile Anadolu Yakası 105 dk’ya inecek. Toplamda 76 km uzunluğunda olacak bu hattın aktif olarak tam kapasite ile çalışmaya başladığında saatte 75.000 yolcu taşıması öngörülmektedir. Gebze istasyonun araziye mesafesi yaklaşık olarak 8 km’dir

ÇAYIROVA BANKACILIK VE FİNANS ÜSSÜ

Çayırova Bankacılık ve Finans Merkezi konumunda. Bu konuda açıklamalar yapan Cemal Ergün, “Birçok banka ve finans merkezi Çayırova’da operasyon merkezleri oluşturdu. Halen de birçok önemli banka merkezlerini Çayırova’ya getirmeye devam ediyor. Çayırova bu bakımda bir bankacılık ve finans merkezi konumuna da geldi” dedi.

ÇAYIROVA MARKALAR KENTİ

Ergün, Çayırova’nın sanayi açısından markalar kenti olduğunu söyleyerek, “Şuanda Çayırova’da dünyaca ünlü otomotiv devi otomobil üretiyor. Oto yan sanayinin kalbi TAYSAD’ta atıyor. Modern sanayi kuruluşlarındaki üretimlerle Çayırova bir markalar kenti konumuna geldi” dedi.

BİLGİ VE TEKNOLOJİ POTANSİYELLERİ

Yakın çevrede Sabancı Üniversitesi, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Gebze Meslek Yüksek Okulu, Kocaeli Üniversitesi ve Tübitak Gebze Yerleşkesi gibi bilgi ve teknoloji üreten kurumlar bulunmaktadır. Yaklaşık 70.000 öğrencinin eğitim aldığı bu kurumlara ek olarak, İstanbul Stratejik Planı’na göre; Gebze’de Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Tuzla’da İleri Teknoloji Alanı ve Pendik’teki Eğitim-Bilişim-Teknoloji Alanı plan kararları getirilmektedir.

ÇAYIROVA’NIN MARKALI KONSEPT PROJESİ CADDE ALYANS
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin