27 Şubat 2024 Salı
Ana SayfaManşetBursa'nın yatırım potansiyeli Kuveytlilere anlatıldı..

Bursa’nın yatırım potansiyeli Kuveytlilere anlatıldı..

Türk iş insanları, sağlık sektörü temsilcileri, turizmciler, yerel yöneticiler ve sanatçılar, “Bursa Tanıtım ve Yatırım Günleri” adı altında gerçekleştirilen etkinlik için Kuveyt’te bir araya geldi. Bursa-Kuveyt Kardeşlik Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, Bursa’nın başta turizm olmak üzere birçok alandaki işbirliği ve yatırım imkânları Kuveytli iş insanları, yatırımcılar ve ülke yöneticileri ile masaya yatırıldı.

Sağlık, ekonomi ve ticaret zirvesi başlığı ile gerçekleştirilen ve Bursa’nın tanıtımının ön plana çıktığı etkinlikte, Türkiye’nin Kuveyt Büyükelçisi Tuba Nur Sönmez, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Ülke Danışmanı Rahim Albayrak, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekilleri Ahmet Yıldız ile Murat Demir, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Kamil Özer de hazır bulundu.

Sağlık kuruluşları, turizm acentesi temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de oturum ve stantlarıyla katılım gösterdiği etkinlikte, sanatçı Mert Fırat da iki ülke arasında kültür-sanat alanında yapılacak işbirlikleriyle ilgili Kuveytli yapımcılar ve sanatçılarla bir araya geldi.

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Yıldız, Bursa’nın daima dünyanın farklı yerlerinden gelen halkların yaşadığı çok kültürlü bir şehir olduğuna dikkati çekerek, “Bursamızın zengin bir tarihi kültür mirası ile doğası var. Burada yaşayan tüm medeniyetler bu şehrin değerlerine yeni değerler katarak, Bursa’yı dünyanın cazibe merkezi ve adeta medeniyetlerin buluşma noktası haline getirmiştir” dedi.

Kuveyt’te 2 gün boyunca süren Bursa Tanıtım ve Yatırım Günleri kapsamında sağlık turizmi, kültür, sanat, Türkiye yatırım fırsatları, mobilya, ev dekorasyonu, yeni Türkiye ekonomi modeli, ulaşım ve yeni keşifler ile Kuveyt-Bursa ihracatı ve bankacılık başlıkları altında 8 oturum gerçekleştirildi.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
360 YAZI