Bursa’nın çehresini değiştirecek projeler hız kazanıyor..

0

Bursa’ya bir ziyaret gerçekleştirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve ekibiyle kentte hayata geçirilecek yenileme ve kentsel dönüşüm projelerini istişare eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla Bursa’nın çehresini değiştirecek projelerle ilgili duyurular yaptı.

Bakan Kurum sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ile yeşil Bursa’mızın tarihi kimliğini ortaya çıkaracak Çarşıbaşı Meydan Projesi ve Çekirge Teras Projesi ile şehrimizde yapacağımız ve yatay mimarinin esas alınacağı kentsel dönüşüm çalışmalarımızı görüştük.

Hanlar bölgesinde yapacağımız tarihi meydan projesinde adımlarımızı hızlandıracağız. Çekirge Teras projesinin ihale sürecini de bu yıl içinde tamamlayarak 2022 yılında yeşiliyle, tarihi dokusuyla şehrimizin değerine değer katacak bu özel projeyi Bursa’mıza armağan edeceğiz.

Akpınar ve Sıcaksu mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmalarımıza başlıyoruz. Her iki mahallemizde toplamda yaklaşık 4000 konutluk projemizi hayata geçirerek vatandaşımızı mağdur etmeden bu bölgelerimizi sağlıksız yapılardan kurtaracağız.”
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin