23 Mayıs 2024 Perşembe
Ana SayfaManşetBursa ve yurt dışında işler yapan inşaat şirketi iflas etti!

Bursa ve yurt dışında işler yapan inşaat şirketi iflas etti!

Bursa’da ve yurtdışında inşaat faaliyetlerini sürdüren, 33 yıllık uluslararası deneyime sahip Taham İnşaat iflas etti, projeler yarım kaldı..

Bursa ve çeşitli ülkelerde inşaat işleri gerçekleştiren Taham İnşaat’ın ekonomik sıkıntılar nedeniyle iflas ettiği bildirildi. 33 yıl süren global tecrübesiyle tanınan şirketin iflası, devam eden inşaat çalışmalarının durmasına yol açtı.

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Taham İnşaat, konkordato süresinin uzatılması talebinin reddedilmesi üzerine iflasını ilan etmek zorunda kaldı. Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin kararıyla şirketin iflası kesinleşti.

2013 yılında kurulan ve 33 yıllık uluslararası deneyim sahibi olan Taham İnşaat’ın iflası mahkeme kararıyla resmiyet kazandı. Bursa İflas Müdürlüğü, Taham İnşaat Emlak Mimarlık Mühendislik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin iflas kararını duyurdu.

Kararda şu bilgiler verildi:

“Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 20/03/2024 tarihli ve 2021/480 E. numaralı kararı uyarınca, Taham İnşaat Emlak Mimarlık Mühendislik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin iflası ilan edilmiş ve iflas işlemleri aynı gün saat 14:24 itibarıyla başlatılmıştır. İcra İflas Kanunu’nun 166. maddesi uyarınca kamuoyuna ilan edilir.”

Taham İnşaat’ın tamamlanan yurt dışı projeleri arasında Madrid, Köln, Berlin, Frankurt, Münih, Hamburg, Bamako ve Cumberland gibi lokasyonlar yer alıyor.

(Haber kaynağı: Yeniçağ Gazetesi internet sayfası)

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI