9 Şubat 2023 Perşembe
Ana SayfaManşetAyıplı iş yapan müteahhitler sektörden ayıklansın!

Ayıplı iş yapan müteahhitler sektörden ayıklansın!

Türkiye’de ticaret odalarına kayıtlı 440 bin müteahhit olduğuna dikkat çeken Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, derneklerine kayıtlı müteahhit sayısının ise sadece 120 olduğuna dikkat çekerek teknik ve finansal kapasitesi yeterli olmayan ve ayıplı iş yapan firmaların sektörden ayıklanmasına olanak sağlayacak yasal zeminlerin hazırlanarak herkesin müteahhit olmaması gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Gazetesi’nde Şehriban Kıraç tarafından hazırlanarak yayınlanan habere göre ihalelerin şeffaf yapılması ve ihale makamının en az müteahhit kadar bilgili olması gerektiğinin altını çizen Yenigün, “Çünkü ucuz verilen bir iş, iyi iş demek değildir. Sonrası var. Yani bir yol yapıyorsunuz, o yol sağlıksız olursa tekrar yapılması gerekiyor. O tekrarındaki maddi hataları, kazaları düşünün. Yapabilen yapsın, yapamayan dökülürse dökülsün. Bir kere, veriyorsan, istediğin kaliteyi sağlamazsa hiç acımayacaksın. Ben müteahhitim diye, kim olursa olsun müteahhit kollansın diye bir şey olmaz” şeklinde konuştu.

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün’ün Cumhuriyet’te yer alan açıklamalarının tamamını ekli dosyayı bilgisayarınıza indirerek açıp okuyabilirsiniz.

Ayıplı iş yapan müteahhit batsın!

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
342 YAZI